printlogo


کد خبر: 160507تاریخ: 1397/4/21 00:00
پاسخ منفی به الریان، الغرافه و شاید لیگ ترکیه
پورعلی گنجی-ترابوزان و یک سنگ بزرگ

امیر اسدی

پورعلی گنجی علاقه بسیاری به حضور در لیگ ترکیه ندارد. او بازی در مرکز و غرب اروپا را ترجیح می‌دهد. به همین دلیل هم هست که مبلغ بالایی از مدیران ترابوزان اسپور طلب کرده تا آنها از جذب او منصرف شوند. به نظر می‌رسد مقصد مرتضی پورعلی گنجی لیگ هلند باشد. لیگی که علیرضا جهانبخش در آن پرورش یافت، درخشید و حالا هم در آستانه حضور در باشگاهی مطرح در سطح اروپا است. باید ببینیم مرتضی پورعلی گنجی چه تصمیمی برای آینده خود می‌گیرد.
 مرتضی پورعلی گنجی دو فصل و نیم برای السد بازی کرد و در خط دفاع این تیم یک بازیکن کلیدی بود. بازیکنی که هم خوب دفاع می‌کرد و هم خوب گل می‌زد. در همین حال پورعلی گنجی در خط دفاع تیم ملی ایران نیز به یک بازیکن موثر و غیر قابل گذشت تبدیل شد. با توجه به سن و سال بالای پژمان منتظری و جلال حسینی، پورعلی گنجی انتخاب نخست کی روش در مرکز خط دفاع تیم ملی بود. بازیکنی که در مقدماتی جام جهانی فوق‌العاده کار کرد و نشان داد کی روش بی جهت به او اطمینان نکرده است. آمار تعداد گل‌های خورده ایران در مقدماتی جام جهانی هم سند دیگری برای اثبات عملکرد کم نقص پورعلی گنجی در ترکیب تیم ملی بود.
پورعلی گنجی در نقل و انتقالات زمستانی لیگ ستارگان قطر، قرارداد خود را با السد به مدت نیم فصل تمدید کرد. او با پایان فصل 2018-2017 لیگ ستارگان قطر به‌عنوان بازیکن آزاد به اردوی تیم ملی ایران ملحق شد تا آماده حضور در جام جهانی 2018 شود. کی‌روش برای جام جهانی، برنامه‌های بسیاری در بخش دفاع در سر داشت. برنامه‌هایی برای موفقیت در دفاع و انجام ضد حمله. بنابراین او نیاز مبرمی به حضور مدافعان آماده و قبراق داشت. مدافعانی که بتوانند در طول بازی کم اشتباه یا بی‌اشتباه باشند و فرصت خودنمایی به مهاجمان حریف را ندهند. پورعلی گنجی از جمله این مدافعان بود که توانست بازی‌های قابل قبولی به نمایش بگذارد و حتی در جمع بهترین بازیکنان آسیا در جام جهانی قرار بگیرد.
 همین بازی‌های درخشان باعث شد تا السد دوباره برای تمدید قرارداد با مدافع ایرانی خود ابراز علاقه کند. تیمی که به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده و حریف استقلال شده. پورعلی گنجی به پیشنهاد السد پاسخ مثبت نداد، چون می‌خواست آرزوهای خود را در اروپا دنبال کند. او حتی الریان و الغرافه را نیز خواهان خود دید، آن هم با ارقامی جذاب اما ترجیح داد به این پیشنهادها نیز پاسخ منفی بدهد. هدف پورعلی گنجی جدایی از لیگ ستارگان قطر و کوچ به فوتبال اروپا است. اتفاقی که شاید بهتر بود چند فصل قبل رخ بدهد اما چه خوب که همین حالا هم به ذهن پورعلی گنجی رسیده و او را برای بازی در اروپا ترغیب کرده است.
ترابوزان اسپور مرتضی پورعلی گنجی و مجید حسینی را همزمان می‌خواهد. عملکرد خط دفاع تیم ملی ایران در جام جهانی به قدری درخشان بوده که تیم پنجم سوپرلیگ ترکیه، هر دو مدافع مرکزی ایران را زیر نظر گرفته و برای جذب آنها اقدام کرده است. سایت gazetedamga ترکیه انتقال حسینی را آسانتر از پورعلی گنجی می‌داند: «باشگاه استقلال در شرایط کنونی با بحران مالی مواجه شده است و این باعث شده تا حسینی بند فسخ قرارداد خود در صورت انتقال به تیم خارجی را فعال کند. البته رییس باشگاه استقلال با این انتقال موافق نیست و دوست دارد که حسینی در باشگاه استقلال بماند اما با وجود کسری بودجه شرایط برای جدایی حسینی مهیا شده است. درباره پورعلی گنجی تماس‌های زیادی با او از سوی باشگاه ترابوزان اسپور گرفته شده است. او با باشگاه السد قطر تمدید نکرد و در یک برنامه تلویزیونی زنده در ایران نیز مدعی شد قصد جدایی از این تیم را دارد. انتقال پورعلی گنجی نسبت به حسینی سخت‌تر است چون مدافع 26 ساله از چند باشگاه اروپایی نیز پیشنهاد دارد و به همین خاطر باید مسوولان باشگاه ترابوزان اسپور سریع‌تر دست به کار شوند و با افزایش دستمزد پیشنهادی، او را جذب کنند.»

مرتضی پورعلی گنجی علاقه بسیاری به حضور در لیگ ترکیه ندارد. او بازی در مرکز و غرب اروپا را ترجیح می‌دهد. به همین دلیل هم هست که مبلغ بالایی از مدیران ترابوزان اسپور طلب کرده تا آنها از جذب او منصرف شوند. به نظر می‌رسد مقصد مرتضی پورعلی گنجی لیگ هلند باشد. لیگی که علیرضا جهانبخش در آن پرورش یافت، درخشید و حالا هم در آستانه حضور در باشگاهی مطرح در سطح اروپا است. باید ببینیم مرتضی پورعلی گنجی چه تصمیمی برای آینده خود می‌گیرد. تصمیم او قطعا کوچ از لیگ قطر و بازی در قاره سبز است. اتفاقی که در 26 سالگی می‌تواند برای او یک موقعیت ویژه بسازد. چه در تیم ملی و چه در فوتبال ایران که مدتهاست یک مدافع مرکزی را به اروپا ترانسفر نکرده است.

 


Page Generated in 0.0058 sec