printlogo


کد خبر: 160494تاریخ: 1397/4/21 00:00
سه برد و دو باخت برای نمایندگان بسکتبال 3 نفره ایران


چهارمین دوره مسابقات بسکتبال ۳ در ۳، با سه برد و دو باخت برای نمایندگان ایران در مالزی آغاز شد. چهارمین دوره این رقابت‌ها که روز گذشته آغاز شد، با حضور ۱۳ تیم در بخش دختران و ۱۶ تیم در بخش پسران در چهار گروه آغاز شد.
چهار تیم دختران و پسران از دانشگاههای تهران، آزاد و پیام نور در این رقابت‌ها حاضر هستند.
در نخستین روز این مسابقات نمایندگان ایران صاحب دو برد و یک شکست شدند.
نتایج کامل روز اول:
پسران: دور اول
دانشگاه تهران ۱۷ – مغولستان 21
 پیام نور۲۰ – تایلند 17
دور دوم:
پیام نور 21 - چین 9
 دانشگاه تهران ۱۶ - چین (دانشگاه سیویل اوییشن) 18
دختران:
ایران (دانشگاه پیام نور) ۱۶ – سریلانکا (دانشگاه جفنا) 9
تیم دانشگاه آزاد دختران در روز اول استراحت داشت.

 


رضایت سرمربی جوانان بسکتبال به کسب سهمیه جهانی!

سرمربی تیم بسکتبال جوانان حضور دوباره در فینال و قهرمانی را به اندازه کسب سهمیه جهانی مهم نمی‌داند. محسن شاه‌علی اگرچه تدارک ضعیف‌تر را دلیل صحبت خود عنوان می‌کند اما خودش هم بهتر می‌داند که چالش اصلی پیرامون تیم جوانان، اضافه شدن استرالیا و نیوزیلند است. هفته گذشته گروه‌بندی مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جهان انجام شد. براساس گروه‌‌بندی انجام شده، تیم ایران که مدافع عنوان قهرمانی است، به‌عنوان تیم اول گروه یک با تیم‌های ژاپن، قزاقستان و اندونزی دیدار خواهد داشت. شاه‌علی با تاکید بر اینکه تیمش در گروه متعادلی قرار گرفته، گفت: «با وجود شرایط نامناسب در روند آماده‌سازی می‌توان نسبت به کسب سهمیه امیدوار بود.»
او ادامه داد: «اگر اتفاق خاصی نیفتد ما می‌توانیم در گروه خودمان صدرنشین شویم که در این صورت در مرحله دوم باید با نیوزیلند دیدار داشته باشیم. اگر در این دیدار صاحب برتری شویم، در جمع چهار تیم برتر قرار می‌گیریم و اینگونه کسب سهمیه جهانی ما قطعی می‌شود. این همان روندی است که تیم نوجوانان نیز در مسابقات اخیر خود داشت.» روندی که شاه علی از آن صحبت می‌کند منجر به باخت ایران و حذف از ادامه رقابت‌ها شد!
سرمربی تیم بسکتبال جوانان همچنین در ادامه به اضافه شدن یک سهمیه به آسیا با حضور استرالیا و نیوزیلند نیز اشاره کرد: «با توجه به اضافه شدن دو تیم استرالیا و نیوزیلند، تعداد سهمیه‌ها به چهار تیم افزایش پیدا کرده اما از طرفی با توجه به قدرت این دو تیم و همچنین تغییر شیوه برگزاری مسابقات، برد و باخت‌ها خیلی بیشتر از قبل در نتیجه نهایی تأثیر گذار است.»


 


Page Generated in 0.0059 sec