printlogo


کد خبر: 160487تاریخ: 1397/4/21 00:00
خبرکوتاهشناگران جوان برای بوینس آیرس
به آب می‌زنند


پنج شناگر جوان ملی‌پوش ایران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک جوانان ویتنام امروز پنج‌شنبه عازم این کشور می‌شوند. تیم ملی شنای جوانان ایران به منظور کسب سهمیه ورودی المپیک جوانان آرژانتین (بوینس آیرس ۲۰۱۸) و برای حضور در مسابقات انتخابی این رقابت‌ها در حالی امروز عازم ویتنام می‌شود که رقابت‌ها از 23 تیر ماه آغاز می‌شود.
کلیه شناگران ملی‌پوش اعزامی به این رقابت‌ها پیش از این در مسابقات انتخابی المپیک جوانان تایلند که در فروردین ماه سال جاری برگزار شده، موفق به کسب ورودی B المپیک شده‌اند و برای کسب ورودی A المپیک تلاش می‌کنند.
علیرضا یاوری، متین بالسینی، متین سهران، علی فتحی و علی سراوند، شناگران اعزامی هستند که زیر نظر گامر دیلانچی تمرین می‌کنند.

 


دوومیدانی جوانان جهان – فنلاند
دونده 400 متر ایران به نیمه نهایی نرسید


دونده 400 متر کشورمان در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در فنلاند از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.
در جریان برگزاری روز دوم از رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی جوانان جهان که در تامپره فنلاند در حال برگزاری است، میلاد ناصح جهانی در گروه دوم مرحله مقدماتی دوی 400 متر به مصاف 6 دونده دیگر رفت که در پایان از صعود به نیمه نهایی باز ماند.
او در پایان با ثبت زمان 91.47 ثانیه از صعود به نیمه نهایی باز ماند. در این گروه دوندگان بلژیک، جمهوری چک و اسپانیا جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را به دست آوردند. امروز در ادامه این رقابت‌ها مهدی پیرجهان در مرحله مقدماتی دوی 400 متر با مانع روی پیست می‌رود.حرف روز

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته: طلای جاکارتا هدف اصلی ما نیست


سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان می‌گوید طلای بازی‌های آسیایی را لازم داریم و به لطف خدا این نشان را بر گردن می‌آویزیم اما جاکارتا هدف اصلی ما نیست.
هادی رضایی در آستانه اعزام تیم ملی والیبال نشسته به مسابقات قهرمانی جهان، درباره نحوه برگزاری این رقابت‌ها می‌گوید: «۱۶ تیم در بخش مردان و ۱۶ تیم در بخش زنان، بر مبنای رنک تیم‌ها انتخاب شدند و از هر قاره چهار تیم شرکت کردند. البته قاره آفریقا در مقایسه با قاره اروپا سهمیه کمتری دارد.»
او ادامه می‌دهد: «۱۶ تیم منتخب در چهار گروه چهار تیمی با هم بازی می‌کنند، از هر گروه دو تیم صعود می‌کنند و در نهایت ۸ تیم برتر به مرحله بعد راه پیدا می‌کنند. سپس مرحله ضربدری این رقابت‌ها و بعد فینال مسابقات، یکم مردادماه برگزار می‌شود.»
او درباره شیوه جدید برگزاری این رقابت‌ها نیز توضیح می‌دهد: «یکی از ویژگی‌های اجتماعی که برای این رقابت‌های ورزشی جهانی در نظر گرفته شده، برگزاری هر مرحله از مسابقات در یکی از شهرهای میزبان است. در واقع تلاش برگزار کنندگان بر آشنایی بیشتر شهروندان با والیبال نشسته است.»
رضایی با اشاره به پیش رو بودن بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا، بعد از مسابقات جهانی نیز می‌گوید: «طلای آسیا را لازم داریم و به لطف خدا این نشان را بر گردن می‌آویزیم اما جاکارتا هدف اصلی ما نیست. در بازی‌های پاراآسیایی ترکیب جوان‌تری را به میدان می‌فرستیم که ضمن تثبیت کلاس‌‌بندی پزشکی ورزشکاران، در ادامه مسیر تا توکیو ترکیب شاداب، جوان و پرتجربه‌ای بسازیم و با ایجاد فضای رقابتی به نفع تیم ملی ایران، نهایت بهره را ببریم.»


Page Generated in 0.0051 sec