printlogo


کد خبر: 160482تاریخ: 1397/4/21 00:00
مصاحبه و خبردر یکضرب رکورد شخصی‌ام را ارتقا دادم
سلطانی: آرزویم مدال المپیک است
دارنده مدال نقره وزنه‌برداری جوانان جهان می‌گوید با توجه به آنالیز حریفان و رکوردهای آنها، می‌دانستم کار راحتی در رقابت‌های جهانی ندارم.
حسین سلطانی بعد از کسب مدال نقره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در ازبکستان می‌گوید: «خدا را شاکرم توانستم جواب زحمات همه را داده و به‌عنوان دومی جهان برسم. عملکرد خوبی داشتم و حتی در یکضرب از رکورد شخصی خودم هم بیشتر زدم.»
او همچنین می‌گوید: «از وقتی که استارت‌لیست اعلام شد، مشخص بود رقابت نزدیک و سختی را در پیش خواهم داشت اما تمام تلاشم را کردم تا وزنه‌هایی که مربیانم گرفته بودند را بزنم که از شش حرکت، پنج حرکت را به طور صحیح انجام دادم.»سلطانی از نتیجه ماه‌ها تمرینش می‌گوید: «باتوجه به بررسی که از ادوار قبل و رکوردهای مسابقات داشتم، می‌دانستم کارم راحت نیست. به همین دلیل، از ماه‌ها قبل تلاش ویژه‌ای داشتم که امروز این نتیجه حاصل شد.»
این وزنه‌بردار جوان زنجانی درباره برنامه‌اش برای آینده با توجه به این موفقیت نیز می‌گوید: «قطعا مانند تمامی ورزشکاران، آرزویم رسیدن به مدال المپیک است که امیدوارم در آینده به آن برسم و برای کشورم افتخارآفرین باشم.»
نایب قهرمان دسته ۷۷ کیلوگرم جوانان جهان به نقش کادر فنی تیم ملی نیز اشاره می‌کند: «بی‌تردید تصمیم مربیان کادر فنی در وزنه‌گیری و هدایت روحی و فنی آنها نقش ویژه‌ای در موفقیت من داشت که باید از زحمات بی‌دریغ آنها تشکر ویژه داشته باشم.»

خوشحالی سرمربی بوکس از تایید برخی قوانین در بازی‌های جاکارتا
سید‌بندی گروه‌ها، خبری خوش برای مشتزن‌ها
رقابت‌های بوکس در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ طبق سیدبندی قرعه‌کشی می‌شود. بنابراین این موضوع می‌تواند در روند کار بوکسور‌های ایران تاثیرگذار باشد. قرار است در هر وزن ۴ نفر برتر سیدبندی شده و در دو طرف جدول پخش شوند، به طوری که تا مرحله نیمه نهایی مقابل هم قرار نگیرند. اکبر احدی سرمربی تیم ملی بوکس در این خصوص معتقد است: «می‌دانستیم که قرار است قرعه‌کشی بوکس در جاکارتا طبق سیدبندی صورت گیرد و مشکلی با این موضوع نداریم. بوکسور‌های ما به اندازه کافی آماده هستند و می‌توانند مقابل هر حریفی پیروز شوند.» احدی ادامه می‌دهد: «عملکرد سه بوکسور ما در تورنمنت‌های تدارکاتی به نحوی بود که احتمال دارد در سیدبندی قرار بگیرند و با قرعه مناسبی مواجه شوند. ضمن اینکه تاکید می‌کنم احمدی‌صفا، کاظم‌زاده و موسوی تا بازی‌های آسیایی به اوج آمادگی رسیده و توانایی مقابله با هر بوکسوری را دارند. ازبکستان، قزاقستان و چند بوکسور از هند جزو بهترین‌های آسیا هستند و ما تلاش می‌کنیم در جاکارتا نتایج قابل قبولی کسب کنیم.»

پس از مشخص شدن تعداد تیم‌های شرکت‌کننده
قرعه‌کشی لیگ امیدهای جودو انجام شد
مراسم قرعه‌کشی نخستین دوره لیگ امیدهای جودو با عنوان «امید تا المپیک» برگزار شد و در نهایت تمامی تیم‌ها حریفان خود را شناختند.
مراسم قرعه‌کشی نخستین دوره لیگ امیدهای جودو تحت عنوان امید تا المپیک دیروز با حضور سرپرستان تیم‌های حاضر در لیگ امید، رییس سازمان لیگ جودو و روسای کمیته‌های سازمان لیگ برگزار شد و ۱۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در دو گروه شش تیمی تقسیم شدند به این ترتیب که دانشگاه پدافند هوایی، هیات جودوی مرکزی، هیات جودوی خراسان شمالی، هیات جودوی سمنان، شهید وحدتی، خراسان رضوی، هیات جودوی قزوین در گروه الف و نیروی مقاومت، شهرداری بندرانزلی، شهید شیخ‌الاسلام چالوس، هیات جودوی اردبیل، توتیا تجارت ایساتیس به همراه هیات جودوی ایلام، در گروه  ب قرار گرفتند.  سایر تیم‌هایی که نقص مدارک داشتند و یا تکلیف مبلغ ورودیه لیگ را مشخص نکرده بودند از لیگ امید کنار گذاشته شدند. همچنین مسابقات هفته اول رقابت‌های لیگ جودوی امید باشگاه‌های کشور پنج‌شنبه بیست و هشتم تیرماه در سالن شهید افراسیابی تهران برگزار می‌شود.
 


Page Generated in 0.0052 sec