printlogo


کد خبر: 160472تاریخ: 1397/4/21 00:00
جام جهانی هم تمام شد؛
تکلیف بلاتکلیف‌ها را مشخص کنید

جعفر برزگر

دقیقا دو هفته دیگر لیگ هجدهم آغاز خواهد شد و ماه آینده هم در همین روز سوت شروع لیگ یک به صدا در می‌آید. اما این روزها همه اتفاقات مهم فوتبال ما که در طول فصل با آن درگیر خواهیم بود زیر سایه بازی‌های جام جهانی قرار گرفته و اصلا انگار نه انگار که چند تیم در رده‌های مختلف باشگاهی هنوز بلا تکلیف هستند. هنوز در رسانه‌ها دنبال این هستیم که قرارداد کی‌روش تمدید می‌شود یا اینکه سرانجام دعوای میان او با برانکو چه خواهد شد و وای که اگر ضربه مهدی طارمی در دقیقه 3+90 بازی با پرتغال گل شده بود، چه می‌شد.

علیرضا بیرانوند، امید ابراهیمی، وحید امیری و مجید حسینی ملی‌پوشانی بودند که از دل لیگ بیرون آمدند و در جام جهانی درخشیدند. حالا با این وضعیت نابسامان چند تیم چطور انتظار داریم که شاهد درخشش ستاره‌های لیگ برتر در جام ملت‌های آسیا باشیم.

گسترش فولاد و سپیدرود روی هوا
قصه هزار و یکشب سپیدرود به حدی تکراری و خسته کننده شده که دیگر شاید هوادارانش هم مثل روزهای اول تمایلی به پیگیری اتفاقات و درگیری‌های مالکان باشگاه نداشته باشند.
تیمی که می‌توانست با پشتوانه هواداران و شروع به موقع تمرین‌هایش خیلی امیدوارانه و با قدرت در لیگ حاضر شود، امروز که دو هفته تا شروع بازی‌هایش مانده نمی‌داند چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود.
آنچه مسلم است یک طرف بازنده خواهند بود اما سوال این است که آیا واقعا نمی‌شود تکلیف این تیم را یک بار برای همیشه مشخص کرد. نقش فدراسیون فوتبال در این میان چیست و چرا مثل بعضی تصمیم‌هایشان که خیلی زود اجرا می‌شود به این مساله ورود نمی‌کنند.
 گسترش فولاد تبریز هم شرایط خوبی ندارد. مالک این باشگاه از زمانی که تصمیم به خرید امتیاز تراکتورسازی تبریز گرفت وضعیت تیم سابقش هر روز بدتر شد. در ابتدا خیلی تیم‌ها خواهان خرید امتیاز گسترش شدند تا یک شبه از لیگ یک یا دو به لیگ برتر بیایند. از طرفی می‌شنویم تمرین‌های این تیم با فیروز کریمی پیگیری می‌شود.
چند روز بعد خبر می‌رسد که آنها در تهران با اکسین البرز یک بازی تدارکاتی انجام داده‌اند اما بلافاصله نصیرزاده مدعی می‌شود تیمی که مقابل اکسین به میدان رفته گسترش نبوده است.
 حالا اگر این تیم واقعا گسترش نبوده پس چرا فیروز کریمی هدایتش را برعهده داشته است.
امروز شرایط تیم تبریزی به هیچ وجه در حد تیمی نیست که باید 14 روز دیگر در لیگ به میدان برود. اگر قرار است که امتیاز این تیم واگذار شود چرا تا الان انجام نشده و این همه زمان مفید را از دست داده‌اند؟

نفت تهران و خونه به خونه بلاتکلیف
اتفاقاتی که سال گذشته در همین روزها برای نفت تهران رقم خورد و مالکان و به تبع آن مربیان زیادی هم به این تیم آمدند و رفتند کاملا مشخص بود که پایان خوشی در انتظارشان نیست. این تیم قدیمی در نهایت به لیگ یک سقوط کرد و عجیب‌تر اینکه از همان روز تا الان هم هیچ خبر و اتفاق خاصی درباره این تیم نیفتاده و اصلا انگار تیمی به نام نفت تهران وجود خارجی ندارد. چرا که تصمیم جدید برای آنها گرفته نشده است.
یک ماه دیگر لیگ یک آغاز می‌شود اما نفت تهران نه مالکش را می‌شناسد نه بازیکن و نه مربی‌اش را. جالب‌تر اینکه یکی از مالکانش که ظاهرا با بازیکنانش تسویه حساب کامل نکرده و حتی در آخرین روزهای تمرین‌شان هم شاکیان اموال باشگاه را توقیف کرده بودند، حالا به دنبال خرید امتیاز یک تیم لیگ برتری است.  مالک خونه به خونه بابل هم هنوز امیدوار است تا ادعای‌شان درباره تبانی در هفته پایانی فصل قبل لیگ یک اثبات شود تا جواز حضور در لیگ برتر را بگیرند.
 البته از بابل خبر می‌رسد که آنها یکی از خریداران امتیاز گسترش فولاد هم هستند. حالا تصور کنید که اگر ادعای‌شان ثابت نشود و امتیاز تیمی را هم نخرند تکلیف‌شان چه می‌شود؟ اصلا در آن شرایط حسن‌زاده تمایلی به تیمداری خواهد داشت یا نه.
شاید بهتر باشد که فدراسیون فوتبال انرژی و زمان بیشتری را برای مشخص شدن وضعیت این تیم‌ها بگذارد. برای فوتبال ما که در جام جهانی برای نخستین مرتبه چهار امتیازی شد و نتایجش خوب بود اصلا درست نیست که چند تیمش در آستانه بازی‌های لیگ بلاتکلیف باشند.
 


Page Generated in 0.0053 sec