printlogo


کد خبر: 160471تاریخ: 1397/4/21 00:00
چشمی 3 میلیارد بدهد آزاد است

حضور روزبه چشمی در قطر شایعات بسیاری در خصوص جدایی این بازیکن به وجود آورده و حتی برخی منابع خبری از مذاکرات او با باشگاه الاهلی قطر پرده برداشته است. با توجه به وضعیتی که چشمی دارد و لااقل تا 2 ماه دیگر نمی‌تواند فوتبال بازی کند قدری دشوار است که به جدایی این بازیکن فکر کنیم مگر آنکه باشگاه قطری عمیقا خواستار جذب چشمی باشد و بخواهد این بازیکن را تحت هر شرایطی به خدمت بگیرد. چنانچه باشگاه الاهلی یا هر باشگاه قطری دنبال جذب قطعی چشمی باشد طبق ‌بندی که در قرارداد این بازیکن وجود دارد باید مبلغ 400هزار دلار به باشگاه استقلال پرداخت کند تا مجوز جدایی بگیرد. با توجه به اعداد و ارقامی که از قیمت دلار داده می‌شود این مبلغ در حدود 3 میلیارد تومان خواهد شد که سود قابل توجهی را برای باشگاه استقلال به لحاظ مالی به همراه خواهد آورد. البته به لحاظ فنی استقلال لطمه‌هایی خواهد دید به این دلیل که امید ابراهیمی و امید نورافکن هم از استقلال جدا شده‌اند و حسینی هم به زودی تیمش را معرفی می‌کند که جدایی چشمی در این شرایط که بسیاری از مدافعان استقلال به تیم‌های دیگر کوچ کرده‌اند، می‌تواند دردسرهای وینفرد شفر را برای رسیدن به قهرمانی لیگ بیشتر کند. بدون شک چشمی برای اینکه زودتر تکلیفش مشخص شود باید با باشگاه استقلال وارد مذاکرات جدی‌تر شود و روشن کند که اساسا می‌خواهد در استقلال فصل بعد باشد یا به تیم دیگری برود تا مدیران این باشگاه به جایش بازیکن جدید بگیرندجریمه در انتظار غایبان؟


استقلال روز سه‌شنبه در حالی برای برپایی اردوی 10 روزه راهی ترکیه شد که به غیر از امید ابراهیمی که از این تیم جدا شد، ملی‌پوشان دیگر خود را نیز در این سفر نداشت. پژمان منتظری، سیدمجید حسینی و روزبه چشمی؛ سه بازیکن ملی‌پوش استقلال پس از استراحت دو هفته‌ای، هنوز در تمرینات شرکت نکرده‌اند. در این بین یکی از مسوولان استقلال با سیدمجید حسینی، مدافع جوان آبی‌پوشان تماس گرفت اما او پاسخی به این تماس‌ها نداد. مدیر مذکور هم به مدافع استقلال پیام داد که در صورت غیبت در تمرینات با جریمه مواجه می‌شود، پیامی که البته برای پژمان منتظری هم ارسال شده است. بر اساس این گزارش، پژمان منتظری که در جام جهانی 2018 یک دقیقه هم به میدان نرفت، به دیدار سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه رفت تا با او صحبت کند. روزبه چشمی هم مصدوم است و قادر به تمرین کردن نیست و صحبت‌هایی مبنی بر حضورش در قطر شنیده شده است. به نظر می‌رسد این روزها مدیران استقلال هیچ اعتباری نزد بازیکنان ندارند. بی‌تدبیری‌ها چنین شرایطی را برای استقلال ایجاد کرده که هیچ چیز در این باشگاه سر جای خودش نیست و حتی آنها نمی‌توانند با بازیکن مورد نظر خود جلسه بگذارند.فریبا: استقلال سرمایه‌هایش را مفت از دست ندهد


 اینکه بازیکنان کلیدی استقلال هنوز حاضر نشدند با این تیم قرارداد ببندند به یک دغدغه برای هواداران تبدیل شده است. در همین راستا بهتاش فریبا مدیرفنی استقلال اینطور می‌گوید: «حسینی بازیکن جوانی است و او نیز می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد. متاسفانه قرارداد این بازیکن‌ها به گونه‌ای بسته شده که مبالغ ۱۰۰ و ۲۰۰ هزار دلار برای فسخ، مبلغ زیادی نخواهد شد. مدیران استقلال باید حواس‌شان به چنین سرمایه‌هایی باشد. جباروف و تیام نیز بازیکنان سطح بالایی هستند و استقلالی‌ها باید سعی کنند هر چه زودتر با آنها تمدید کنند زیرا استقلال برای فصل جدید به چنین بازیکن‌هایی نیاز دارد.» فریبا در ادامه می‌گوید: «استقلال یارگیری بدی نداشته و روح‌ا... باقری، میثم تیموری و دانشگر بازیکنان باکیفیتی هستند. تیم کاملی نسبت به تیم منصوریان، دست شفر رسید و امیدوارم شفر نیز بتواند عملکرد خوب پارسالش را با قهرمانی تکمیل کند.» فریبا درباره پیش‌بینی‌اش از عملکرد استقلال در لیگ برتر و لیگ قهرمانان و اردوی آماده‌سازی این تیم در ترکیه می‌گوید: «السد نفرات خوبی دارد و استقلال نباید به‌خاطر یک بازی سوپرجام که اهمیتش از لیگ برتر و لیگ قهرمانان کمتر است، این اردو را ناقص بگذارد. شفر می‌تواند به جای تیم اصلی، بازیکنان امید یا جوانان خود را بفرستد.».
 


Page Generated in 0.0055 sec