printlogo


کد خبر: 160464تاریخ: 1397/4/21 00:00
خارجی‌ها با کدام مجوز غیبت می‌کنند؟
بی‌اعتنایی تیام و جباروف به قرارداد با استقلال

مهدیه دریابیگی

سوت پایان جام حذفی مصادف شد با شروع نگرانی‌هایی که امروز شکل حقیقت به خود گرفته و تیم استقلال را آزار می‌دهد. شاید هم به همین دلیل بود که شفر دائما در مصاحبه‌های مطبوعاتی خود عنوان می‌کرد که ابراهیمی فرمانده تیم او است و باید این بازیکن را نگه دارند اما فرمانده تیم شفر برای فصل هجدهم دیگر در کنار آبی‌ها نیست و این می‌تواند خودش شروع بدی برای استقلالی باشد که به حضور این فرمانده نیاز داشت اما ماجراهای حاشیه‌ای نقل و انتقالات به همین جا ختم نشد و این روزها خبر جدایی احتمالی تیام و جباروف هم می‌تواند مرد آلمانی را بیش از پیش عصبانی کند. امیر قلعه‌نویی به مسوولان سپاهان تاکید کرده جباروف را جذب کنند و این یعنی جدال دوباره دو باشگاه استقلال و سپاهان بر سر بازیکنی که به رغم سن و سال بالا اما هنوز آماده است
 سرور جباروف یکی از بازیکنان تاثیرگذار استقلال در فصل گذشته بود. هافبک تیم ملی فوتبال ازبکستان که تاثیر بسزایی در صعود این تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشته است قراردادش با آبی‌پوشان به اتمام رسیده و با پیشنهادهای مختلف روبه‌رو شده است.
با این حال مدیران استقلال با توجه به اعلام نیاز وینفرد شفر قصد تمدید قرارداد با او را داشتند. سرمربی آلمانی استقلال که پس از رفتن امید ابراهیمی تمام دلخوشی‌اش در میانه میدان به جباروف بود حالا با شوک جدیدی روبه‌رو شده است.
 سرور جباروف در آستانه جدایی از استقلال و پیوستن به سپاهان اصفهان قرار دارد. سران باشگاه سپاهان با توجه به اعلام نیاز امیر قلعه‌نویی برای جذب هافبک بازیساز، سراغ جباروف رفته‌اند.
 از قرار معلوم پیشنهاد مالی سپاهانی‌ها به هافبک بازیساز تیم ملی ازبکستان مناسب است و بالاتر از رقم پیشنهادی استقلالی‌هاست.
 از طرفی بدهی ۱۳۰ هزار دلاری باشگاه استقلال به جباروف باعث دلخوری این بازیکن شده است. کاپیتان تیم ملی ازبکستان با وجود حل مشکل مالیاتی‌اش از سوی باشگاه استقلال، به احتمال فراوان بزودی پای میز مذاکره با مدیران سپاهان خواهد نشست.
 این در حالی است که مدیران باشگاه استقلال در تلاش هستند تا پیشنهاد مالی بهتری را به جباروف ارائه کنند تا وی در فصل هجدهم نیز آبی‌پوش بماند. هافبک استقلال که محبوبیت فراوانی نزد هواداران پیدا کرده سابقه پوشیدن پیراهن سپاهان را برای نیم فصل در کارنامه خود دارد. در حالی که مسوولان باشگاه استقلال هنوز به طور جدی اقدامی برای حفظ جباروف نکرده‌اند، امیر قلعه‌نویی به مسوولان باشگاه سپاهان تاکید کرده این بازیکن را به اصفهان بیاورند تا فصل آینده پیراهن زردپوشان را بر تن کند.
این فقط جباروف نیست که قرار است از استقلال جدا شود و این جدایی به اندازه یک بمب می‌تواند روی تیم استقلال اثر مخرب داشته باشد، بلکه تیام هم هنوز سر تمرینات حاضر نشده و هیچ پاسخ درستی در قبال این غیبت‌ها داده نمی‌شود. شاید بتوان به مسوولان استقلال حق داد که قرارداد تیام را خیلی سفت و محکم نبسته‌اند چرا که سابقه بازیکنان خارجی در این تیم خوب نیست و قرارداد طولانی مدت فقط می‌تواند بلای جان استقلالی‌ها شود اما به این قسمت ماجرا می‌توان انتقاد داشت که چرا مسوولان استقلال با اینکه تیام با این باشگاه قرارداد دارد او را موظف به حضور در تمرینات نمی‌کنند.
در قرارداد تیام آمده است در صورت پیشنهاد خارجی با پرداخت مبلغی اجازه جدایی دارد اما تیام هنوز قرارداد خارجی خود را رو نکرده که مجوز پیدا کند که در تمرینات غایب شود. این مهاجم سنگالی البته مدعی شده که مشکل مالیاتی دارد و اگر به ایران بیاید مثل شفر ممنوع‌الخروج می‌شود که این مساله صحت ندارد.
با توجه به اینکه استقلال از ابتدای فصل نقل و انتقالات بازیکنان کلیدی زیادی را از دست داده و هیچ مهره جایگزین مناسبی نیز خریداری نکرده است، قطع همکاری با بازیکنانی در حد و اندازه‌های تیام و جباروف یعنی خداحافظی با رویای قهرمانی.
 برای مدیرانی که عادت دارند نیمه شب قرارداد بازیکنان را تمدید ‌کنند کارنامه چند وقت اخیرشان پر است از نمرات مردودی که توجیه مناسبی برای آن ندارند.
امید نورافکن، امید ابراهیمی، مجید حسینی و حتی جباروف و تیام را باید از استقلال جدا شده دانست در صورتی که هیچ جانشینی برای آنها پیدا نشده و شفر در غیاب مردان اصلی استقلال این روزها در ترکیه به سر می‌برد.
حسن زمانی عضو هیات مدیره استقلال به این نکته اشاره می‌کند که در فصل آتی از این تیم قهرمانی می‌خواهند اما در راه رسیدن به سکوی قهرمانی هیچ گونه ابزاری برای شفر تهیه نشده است و حتی این مربی دست خالی باید در لیگ برتر حاضر شود. حال استقلال این روزها خوش نیست و شنیدن اخبار ناامید کننده حال این تیم را بدتر هم می‌کند..
 


Page Generated in 0.0054 sec