printlogo


کد خبر: 160463تاریخ: 1397/4/21 00:00
سوژه


خبرسازی؛ مثل ماجرای دست داشتن منتظری در انتقال ابراهیمی
اداره مالیات ممنوع الخروجی شفر، تیام و جباروف را تکذیب کرد


در حالی که مدام شنیده می‌شود بازیکنان و برخی مربیان خارجی استقلال مشکل ممنوع‌الخروجی دارند و نمی‌توانند ایران را به مقصد کشورهای خارجی ترک کنند اما این خبر را اداره مالیات تکذیب کرده است. دو روز پیش وقتی استقلال قصد عزیمت به کشور ترکیه را داشت گفته شد که شفر، کولی و برخی بازیکنان استقلال به دلیل پرداخت نشدن مالیات‌شان نمی‌توانند ایران را ترک کنند. مشکل آنها پروانه کار اعلام شده بود اما علیرضا خوشوقت، مدیرکل امور مالیاتی شمیرانات تهران این خبر را تکذیب کرده است. خوشوقت در این باره می‌گوید: «این مشکل از طرف اداره مالیات نبود و آنها توسط اداره مالیات ممنوع‌الخروج نیستند.»
وی درباره اینکه گفته می‌شود تیام و جباروف نیز از طرف این اداره ممنوع‌الخروج هستند، گفت: «این موضوع هم صحت ندارد و تیام و جباروف از طرف اداره مالیات ممنوع الخروج نیستند.»
در این راستا غلامرضا قبله‌ای، مدیر کل روابط عمومی اداره مالیات هم حرف‌هایی به زبان آورده که جالب توجه است. او نیز در این راستا می‌گوید: «هر شخصی که در این مملکت کار می‌کند باید مالیاتش را بپردازد اما از طرف سازمان امور مالیاتی هیچ فردی فعلا ممنوع الخروج نشده است. باشگاه استقلال بدهی‌هایی به اداره مالیات دارد اما هنوز این بدهی‌ها به مرحله‌ای نرسیده که به افراد مختلف ابلاغ کنیم آنها ممنوع‌الخروج هستند. اگر هم شخصی در این روزها ممنوع‌الخروج شده از طرف سازمان امور مالیاتی کشور نیست. خبری پیرامون مرحوم هادی نوروزی منتشر شد که آن را تکذیب کردیم زیرا اصلا صحت نداشت.»
اظهارات این مسوولان نشان می‌دهد که خبرسازی‌ها در این راستا صحت ندارد و شاید مشکلات دیگری باعث تاخیر در خروج مربیان و برخی بازیکنان استقلال در سفر به ترکیه شده است. فرضیه دیگری هم وجود دارد که شاید اساسا این خبرها به مانند خبر دست داشتن منتظری در انتقال ابراهیمی ساخته شده تا طوری وانمود شود که در باشگاه استقلال مشکلات مالی موج می‌زند و این باشگاه درگیر چنین مشکلاتی است. حال خبرسازی‌های فوق چه فوایدی برای برخی دارد شاید به مسائل مالی و گرفتن پول بیشتر برای استقلال مرتبط باشد. به هر حال این شایعات از طرفی برای استقلال فایده بخش است و از سویی هم ضررآفرین که باید به هر دو جنبه آن توجه ویژه‌ای داشت. برخی اگر می خواهند با خبرسازی به اهداف خود برسند باید همه جوانبش را در نظر بگیرند.
 


Page Generated in 0.0052 sec