printlogo


کد خبر: 160431تاریخ: 1397/4/21 00:00
تجارت دو سر برد برای یوونتوس


خرید رونالدو برای باشگاه ایتالیایی ممکن است بیشتر از 100 میلیون یورو هزینه داشته باشد اما فوق ستاره پرتغالی تغییری بزرگ است برای کارهایی که یووه در داخل و خارج از زمین بازی انجام خواهد داد.

 حتی الان هم که قطعی شده، باورش سخت است. داستان پیوستن کریستیانو رونالدو به یوونتوس مثل بسیاری دیگر از شایعات بی‌اساسی که تابستان هر سال در سری A منتشر می‌شود، آغاز شد. نخستین بار این نشریه توتواسپورت بود که این خبر شوکه کننده را روی جلدش برد. حتی گذاشته شدن دو کلمه شوک و خبر در علامت گیومه، شانس توتو اسپورت را برای جلب توجه آنقدر‌ها افزایش نمی‌داد و سخت می‌شد حرفش را باور کرد چرا که این روزنامه تورینی اغلب اوقات به انتشار شایعاتی دور از واقعیت متهم می‌شود که به حقیقت مبدل شدن آنها بیشتر از رد شدن‌شان غافلگیر کننده است.
با این حال به نظر می‌رسد داستان رونالدو بیش از آنچه تصور می‌شد حقیقت دارد و بسیاری از گزارشگران معتبر ایتالیایی در یک هفته گذشته جزییاتی را به این داستان اضافه کردند. رقم احتمالی قرارداد، حقوق مورد انتظار ستاره پرتغالی و حتی حق کمیسیونی که باید به مدیربرنامه‌های او ژرژ مندز پرداخت می‌شد، همه و همه به تفصیل بررسی شده و اکثر آن منابعی که این آمار و ارقام را فاش کردند، از محتمل بودند این جابه‌جایی خبر می‌دادند.
حتی همان زمانی که قطعی نشده بود برنده 5 توپ طلای فیفا و فرانس فوتبال، پیراهن تمام سفید رئال را با پیراهن سفید و مشکی یوونتوس عوض می‌کند، بانوی پیر از انتشار این خبر سودش را برده بود. در واقع در اواخر هفته پیش گزارش شد که سه روز پس از انتشار گزارش‌های اولیه درباره احتمال انتقال رونالدو به یوونتوس، ارزش سهام باشگاه یوونتوس 22 درصد افزایش پیدا کرده است و مؤسسه کالچو‌ای فیانتزای ایتالیا هم تأکید کرد که این اتفاق به معنای افزایش سرمایه باشگاه از 665 میلیون یورو به 825 میلیون یورو بوده است.
همین یک مورد کافی بود که مشخص شود جوش خوردن معامله میان یوونتوس و رئال مادرید برای بانوی پیر ایتالیا چه ارزشی می‌تواند داشته باشد و تداوم افزایش سهام این باشگاه تنها یکی از پیامدهای مثبت این اتفاق در خارج از زمین مسابقه است. این جابه‌جایی اما منافع دیگری هم برای یوونتوس خواهد داشت که افزایش باورنکردنی درآمد‌های باشگاه از محل فروش پیراهن‌های رونالدو، بازاریابی و جذب حامی مالی را هم باید در نظر گرفت و همه اینها ظرفیت بازاریابی است که جذب یک سمبل 33 ساله که خودش هم با سازوکار تجارت آشنا است در پی دارد.
با این حال برای آن دسته از هواداران که در تمام بازی‌های خانگی یوونتوس به ورزشگاه می‌روند، این آمار و ارقام‌ها شاید در قیاس با تأثیری که آنها انتظار دارند رونالدو در زمین مسابقه بر بازی تیم‌شان بگذارد مهم نباشد. آنها بدون رونالدو هم از سال 2011 تاکنون همه جام‌های داخلی را درو کرده‌اند و 7 اسکودتوی متوالی و 4 دوگانه پشت سرهم را که دستاوردی واقعاً تاریخی است، کسب کرده‌اند. با این حال یوونتوس هنوز در حسرت شکسته شدن طلسم ناکامی‌هایش در لیگ قهرمانان است و این آن چیزی است که هواداران انتظار دارند رونالدو برای‌شان به ارمغان بیاورد.
رونالدو ابتدا در فینال سال 2017 و سپس در یک چهارم نهایی فصل گذشته به امیدهای یوونتوس برای فتح اروپا پایان داد اما این باعث نشده که امید هواداران یووه که 22 سال است انتظار قهرمانی در لیگ قهرمانان را می‌کشند، برای رسیدن به این افتخار از بین برود. صرفاً جدا کردن رونالدو از رئال مادرید هم بدون شک شانس یوونتوس را برای قهرمانی در فصول بعدی لیگ قهرمانان افزایش می‌داد اما اضافه کردن او به مهره‌های خودش، قطعاً یووه را در زمره مدعیان قهرمانی قرار می‌دهد.
قرارداد بستن با رونالدو برای یوونتوس ممکن است که به اندازه خرید نیمار و امباپه برای پاری‌سن‌ژرمن هزینه‌بر نباشد اما ورود او ممکن است او را به جان لوکا ویالی دوم بانوی پیر تبدیل کند که به انتظار طولانی مدت بانوی پیر برای فتح لیگ قهرمانان اروپا پایان داد. به هر حال یوونتوس با ثبت گران‌ترین خرید تاریخ سری A مهره‌ای بی‌قیمت را خرید که ورود او در داخل و خارج از زمین بازی برای بانوی پیر پر از سود و منفعت خواهد بود.
منبع: فوتبال ایتالیا


افزایش سهام باشگاه یوونتوس با خرید رونالدو
با قطعی شدن انتقال کریستیانو رونالدو و آماده شدن او برای انجام آزمایش پزشکی‌اش در روز دوشنبه هفته آینده، سهام باشگاه یوونتوس افزایش چشمگیری داشته است. باشگاه رئال مادرید سه‌شنبه شب خبر انتقال 100 میلیون یورویی رونالدو به یوونتوس به درخواست این بازیکن پرتغالی را تأیید کرد که این موضوع بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های دنیا داشت. با اینکه رونالدو هنوز پای برگه قراردادش را امضا نکرده است، صرفاً انتشار خبر توافق رئال مادرید با انتقال او باعث افزایش 35 درصدی سهام باشگاه یوونتوس در عرض یک هفته شده است. ارزش هر سهم باشگاه یوونتوس پیش از انتشار خبر پیوستن رونالدو به این باشگاه 6660/0 یورو بود که الان به 9655/0 یورو رسیده که بالاترین ارزشش از ماه مه ‌سال 2017 است.

 


Page Generated in 0.0059 sec