printlogo


کد خبر: 158021تاریخ: 1397/3/24 00:00
زلزله در اردوی اسپانیا
لوپتکــی اخراج شد فرناندو هیرو روی نیمکت ماتادورها

این اتفاق را می‌توان نخستین شگفتی جام بیست و یکم نامید؛ خولن لوپتگی، سرمربی اسپانیا ظهر دیروز با تصمیم فدراسیون فوتبال این کشور از سمتش برکنار شد. روبیالس، رییس این فدراسیون این تصمیم را پس از اعلام توافق لوپتگی با رئال مادرید گرفت. این در حالی است که گفته می‌شد بازیکنان اسپانیا از جمله سرخیو راموس تلاش زیادی داشتند تا روبیالس را از تصمیمش منصرف کنند.
در بیانیه فدراسیون آمده: «تصمیم گرفتیم که سرمربی تیم ملی را برکنار کنیم. حضور ما در اینجا تا حد زیادی نتیجه عملکرد اوست و باید بابت آن تشکر کنیم و برایش آرزوی موفقیت داشته باشیم. تیم ملی اسپانیا تیم همه اسپانیایی‌هاست. ما تنها پنج دقیقه قبل از اعلام رسمی مطلع شدیم که او با مادرید به توافق رسیده. عملکرد خولن برای تیم عالی بوده، ولی نمی‌توانیم رفتارش در این مورد را بپذیریم.»
اسپانیا فردا شب بازی حساسی با پرتغال دارد و این تصمیم می‌تواند آسیب شدیدی به این مدعی قهرمانی بزند. با این حال لوئیس روبیالس، رییس فدراسیون این کشور تاکید کرد که چاره دیگری نداشت و گفت: «مجبور شدیم بدون لوپتگی به کارمان ادامه بدهیم. با بازیکنان صحبت کردم و تضمین می‌دهم آنها نهایت همکاری را با کادر جدید خواهند داشت. ما در شرایط سختی قرار داریم.»
دقایقی پس از برکناری لوپتگی، فدراسیون فوتبال اسپانیا فرناندو هیرو را به‌عنوان سرمربی این تیم در جام جهانی روسیه انتخاب کرد. شنیده می‌شد آلبرت سلادس برای این پست انتخاب می‌شود.
مدافع میانی سابق اسپانیا از 23 نوامبر 2017 مدیر فنی این تیم است و بین سال‌های 2007 و 2011 هم در این سمت حضور داشته.
هیرو 50 ساله عصر دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت و بعد از آن نخستین جلسه تمرینش را برگزار کرد. سابقه مربیگری کاپیتان سابق رئال مادرید به هدایت اویدو بین سال‌های 2016 تا 2017 محدود می‌شود. او با این تیم به رتبه هشتم رسید.
 


Page Generated in 0.0048 sec