printlogo


کد خبر: 158002تاریخ: 1397/3/24 00:00
ایران – مراکش؛گام اول یوزهای ایرانی
می‌‌رویم برای برد


چقدر خوب بود اگر فردا همه در سن پترزبورگ بودیم. قدیم‌ها، آن زمان که روس‌ها چشم به نیمه شمالی ایران دوخته و حجم وسیعی از خاک مان را اشغال کرده بودند و بخشی را پس ندادند، می گفتند سن پطرزبورغ. این شهر برای ما یک نام تاریخی است اما برای تیم ملی فوتبال‌مان تازه و جدید خواهد بود. بدون خاطره با کلی استرس، هیجان و البته جذابیت. فردا این جذابیت و هیجان و استرس برای تک تک ایرانی‌ها وجود خواهد داشت. اندازه‌اش هم برای آنها که در استادیوم هستند تا ما که پای تلویزیون هستیم چندان فرق نمی‌کند، حتی شاید استرس پای تلویزیون بیشتر هم باشد. فردا عصر که داور ترک در سوتش بدمد به اوج هیجان و استرس می‌رسیم و همه امید داریم در آخرین سوت کشدار داور، به جای اخم لبخند روی لبان مان نقش بسته باشد.

از روزی که به جام جهانی صعود کردیم منتظر این مسابقه بودیم. از روز قرعه کشی به بازی با مراکش فکر می‌کردیم. به تقابل بزرگ در سن پترزبورگ. از آن روز به این فکر می‌کردیم که تیم ملی مقابل مراکش چطور بازی می‌کند و چقدر شانس برد دارد؟ از آن روز تا حالا مدام درباره بازیکنان و سرمربی مراکش شنیده‌ایم. و مهم‌تر اینکه از کارشناس و رسانه‌چی گرفته تا بازیکن تیم ملی می‌شنیدیم بازی اول مهم‌ترین بازی ماست. از آن جهت که اگر خوب باشیم و ببریم بقیه مسابقات برایمان شیرین و مهیج‌تر می‌شود اما اگر خدای ناکرده بد باشیم و ببازیم مقابل دو غول اروپایی در دو مسابقه بعدی شانس کمتری خواهیم داشت.
بازی با مراکش برای بسیاری از ایرانی‌ها فینال جام جهانی است. شاید حتی برخی بازیکنان تیم ملی هم چنین تصوری داشته باشند و با این نگاه به میدان قدم بگذارند که هر طور شده از این زمین باید دست پر بیرون بیاییم. این ماجرا می‌تواند استرس‌های حضور در جام جهانی را صد برابر کند اما در عوض بازیکنان را برای ارائه یک نمایش درست و حسابی و البته رسیدن به نتیجه مطلوب تهییج کند.
فردا از تیم ملی‌مان یک بازی حساب شده می‌خواهیم. یک بازی جذاب، متفکرانه و البته پرقدرت. از آن بازی‌هایی که در خاطرمان بماند. تیم ایران با تمام کاستی‌هایش در راه آماده‌سازی و مصدومیت‌های کوچکی که حتی کی روش را هم نگران کرده برای نتیجه گرفتن در این مسابقه چیزی کم ندارد اما حتی اگر از این مهم اطمینان نداشته باشیم یقین داریم این تیم با این بازیکنان مستعد می‌تواند کیفیتی برابر و حتی برتر از مراکش ارائه دهد و نگاه دنیا را به خود میخکوب کند.
یوزهای ایرانی با همان سرعت و چابکی فردا می‌توانند بخش اول عملیات ظاهرا غیر ممکن را ممکن کنند. برای این منظور غیبت دژاگه و مصدومیت طارمی می‌تواند نگران کننده باشد اما وقتی کی‌روش می‌گوید با تمام تحریم‌ها و مصدومیت‌ها مشکلی نداریم باید دلخوش باشیم که مثل برزیل تیم او همه را شگفت زده کند و شروعی مناسب در جام جهانی داشته باشد.
مراکش با رنار فرانسوی با تمام قوا پا به این میدان می‌گذارد. شاید عنوان قهرمانی آنها در آفریقا و بازیکنان اروپایی‌شان کمی هراسناک باشد اما ایران ما حتی برای اسپانیا و پرتغال هم حریف راحتی نخواهد بود و مقابل قهرمان قاره سیاه چشم به پیروزی دوخته است. اتفاقی که با تمام بدبینی‌ها و حتی واقعیت‌گرایی‌های فنی و غیر فنی محتمل به نظر می‌رسد و می‌تواند شروع یک هیجان بزرگ در ایران باشد. امروز اگر از بازیکن تیم ملی یا عضوی از کادر فنی تیم ملی شنیدیم که«می‌رویم برای برد» زیاد تعجب نکنید چون این تیم ایران تیمی غیر قابل پیش‌بینی و شگفت‌انگیز است که در همین گام اول می‌تواند نگاه دنیا را به خود جلب کند.

 


Page Generated in 0.0057 sec