printlogo


کد خبر: 157969تاریخ: 1397/3/24 00:00
درگیری ثوری و اکبر احدی در مورد بوکسورهای اعزامی به جاکارتا
از سهم‌خواهی رییس تا استعفای سرمربی

آزاده پیراکوه

نشست ستاد عالی بازی‌های آسیایی و افزایش سهمیه‌های بوکس برای این فدراسیون خوش یمن نبود، چون کار به درگیری کشیده شد. درگیری که برخی می‌گویند فقط لفظی بوده اما برخی از اهالی فدراسیون می‌گویند کار بالا گرفته بوده و حتی بین یکی دو نفر از حاضران در نشست، درگیری فیزیکی جزیی هم پیش آمده است. البته تا زمان انتشار این صفحه مسوولان فدراسیون ترجیح دادند سکوت کنند و حرفی در این باره نزنند اما استعفای اکبر احدی واکنش سریعی بود که مقابل این اتفاق انجام شد با این حساب اگرچه سهمیه‌های بوکس زیاد شد اما در فاصله دو ماه مانده به بازی‌های آسیایی، تیم ملی بدون سرمربی شد.

رابطه دوستانه اکبر احدی، سرمربی تیم ملی بوکس که البته حالا باید عنوان سابق را به او داد، با ثوری، رییس فدراسیون بوکس، برمی‌گردد به روزهای قبل از انتخابات. همان روزهایی که احدی از جمع دوستان ناطق نوری بیرون مانده بود و دست یاری به ثوری داد. انگار همان روزها هم بود که انتخاب او به‌عنوان سرمربی تیم ملی وعده ثوری شد به شرط اینکه در مجمع انتخاباتی روح‌ا... حسینی را پشت سر بگذارد. اتفاقی که افتاد اما عمق این رابطه آنقدر نبود که رییس جدید بوکس و سرمربی تیم ملی که در چند سال آخر حضور ناطق در راس فدراسیون، با او به مشکل خورده بودند، سر دو سهمیه به اختلاف نخورند.
رییس و سرمربی بوکس، بارها و بارها به خاطر اختصاص تنها سه سهمیه از سوی کمیته ملی المپیک برای بازی‌های آسیایی گلایه کردند اما همین که قرار شد، دو سهمیه به این رشته اختصاص یابد، ماجرا عوض شد. اکبر احدی اعتقاد داشته و دارد که باید از هفت نفری که او مد نظر داشته، دو نفر دیگر انتخاب شوند اما انگار رییس فدراسیون نظر دیگری داشته و خواسته که او در مورد این دو سهمیه تصمیم بگیرد.
گویا بحث قوم گرایی و انتخاب دو بوکسور از همشهری‌های رییس فدراسیون مطرح شده و همین موضوع دلخوری اولیه را ایجاد کرده اما هیچ کدام از طرفین از موضع خود کوتاه نیامده‌اند.
در این جلسه بین نایب رییس فدراسیون و سرپرست تیم ملی هم درگیری لفظی شکل می‌گیرد تا جایی که نایب رییس به سرپرست وظایفش را گوشزد می‌کند. صدای دو طرف بالا می‌گیرد و در نهایت این نشست که با حضور حسین ثوری رییس فدراسیون بوکس، ناصر طالبی نایب رییس فدراسیون، علیرضا کلانتری دبیر فدراسیون، اکبر احدی سرمربی تیم ملی بزرگسالان و همچنین عیسی گل محمدی سرپرست تیم ملی بوکس به میزبانی فدراسیون آغاز شده بود، به دلیل درگیری لفظی شدید بین گل محمدی و طالبی به پایان ناخوشایندی برسد و گل محمدی و اکبر احدی به حالت قهر فدراسیون را ترک ‌کنند.
این قهر نشان دهنده اتفاق‌های ناخوشایند در فدراسیون بوکس است تا جایی که مدیرانش نمی‌توانند بدون دردسر و حاشیه تکلیف دو سهمیه برای حضور در بازی‌های آسیایی را روشن کنند و کار به اینجا می‌کشد. باید صبر کرد و دید در روزهای آینده چه اتفاقی می‌افتد و آیا کمیته ملی المپیک یا وزارت ورزش برای پایان دادن به این غایله ورود می‌کنند یا اینکه دو طرف بار دیگر پشت میز مذاکره می‌نشینند

 


Page Generated in 0.0055 sec