printlogo


کد خبر: 157967تاریخ: 1397/3/24 00:00
گزارشبا لغو مسابقات بسکتبال اطلس
 جوان‌ها باز هم بدون تدارک به مسابقات می‌روند؟


تیم‌ ‌ملی بسکتبال جوانان ایران که رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی را پیش رو دارد، قرار بود دوازدهم تیر ماه برای برپایی یک اردوی آماده‌سازی و حضور در مسابقات «اطلس» راهی چین شود اما این مسابقات به دلیل سیل در شهر محل برگزاری لغو شده است و حالا مشخص نیست که تیم‌ ‌ملی جوانان ایران در مسیر انتخابی جام جهانی چه برنامه‌ای خواهد داشت. پیش از این قرار بود تیم‌ ‌ملی اردوی اروپایی نیز داشته باشد اما به دلیل هزینه‌های بالا و هزینه کم اعزام به چین فدراسیون تصمیم گرفت، جوانان را تنها به مسابقات اطلس اعزام کند که حالا با این اتفاق این اعزام لغو شده است.
فدراسیون امیدوار بود شهر میزبان تغییر کند اما چینی‌ها دو روز پیش به طور کامل از لغو مسابقات اطلس برای جوانان خبر دادند. باید دید فدراسیون بسکتبال در زمان کم باقیمانده تا انتخابی جام جهانی چه برنامه‌ای برای جوانان فراهم خواهد کرد و آیا می‌تواند این تیم را به اردو و یا تورنمنتی مناسب اعزام کند یا نه.
تیم‌ ‌ملی بسکتبال جوانان ایران مدافع عنوان قهرمانی آسیا است که از این دوره با ‌اضافه شدن کشورهای اقیانوسیه به آسیا باید با استرالیا و نیوزیلند نیز رقابت کند.
چهار تیم نخست قهرمانی آسیا سهمیه جام جهانی زیر ۱۹ سال را کسب خواهند کرد. سهمیه‌هایی که به دلیل حضور نمایندگان اقیانوسیه به تعدادشان افزوده شده اما در عین حال کار را هم برای تیم ایران دشوارتر کرده است. تیم نوجوانان ایران در رقابت‌های آسیایی با باخت برابر نیوزیلند سهمیه رقابت‌های جهانی را از دست داد.
 
تکرار ماجرای دوره گذشته
تیم جوانان دوره گذشته ایران هم به دلیل نداشتن دیدارهای تدارکاتی بود که تا یک قدمی حذف ناباورانه آن هم در تهران قرار گرفت. تیم ایران در آن بازی‌ها با دو باخت در مرحله مقدماتی حریف چین مدعی در یک چهارم نهایی شد. چینی که با شرایطی خاص و عجیب مقابل تماشاگران ایرانی مغلوب شد و همان بازی انگیزه‌ای به تیم ایران داد که در نهایت به قهرمانی رسید. این بار هم اگر تیم با همان شرایط و بدون دیدار تدارکاتی خوب راهی مسابقات شود، همان مشکلات گریبانش را خواهد گرفت و این بار دیگر نه در خانه بازی می‌کند و نه حریفانش همان قبلی‌ها هستند.


Page Generated in 0.0053 sec