printlogo


کد خبر: 157927تاریخ: 1397/3/24 00:00
مراکش بدون شکست به روسیه رسید
حمله یوزها به قلمرو شیرهای اطلس

اینکه فرداشب تیم ملی مراکش با چه ترکیبی مقابل تیم ملی کشورمان قرار می‌گیرد تا حدود زیادی قابل پیش بینی است. سرمربی این تیم در پنج بازی آخرش از سه سیستم 1-4-1-4، 2-1-4-4 و 1-3-2-4 استفاده کرد اما در همه این بازی‌ها غیر از بازی با ازبکستان که تغییرات زیادی در هر دو نیمه داشت با ترکیبی تقریبا ثابت تیمش را به میدان فرستاد. نکته مهم اینکه مهدی بن عطیه ستاره تیم ملی مراکش و باشگاه یوونتوس ایتالیا فقط در دو بازی با اسلواکی و استونی به میدان رفت.

پنج بازی با حداقل تغییر
با بررسی ترکیب تیم ملی مراکش در پنج بازی مقابل ازبکستان، اوکراین، استونی، اسلوونی و صربستان می‌توان به ترکیب احتمالی آنها برای بازی امشب دست یافت.

ترکیب اصلی مراکش مقابل اسلواکی
یاسین بونو، بن عطیه، سائیس، حکیمی، مندیل، الاحمدی، بوصوفا، بالهندا، زیاش، نورالدین آمرابات، خالد بوطیب

ترکیب مراکش مقابل استونی
مونیر المحمدی، مهدی بن عطیه، سایس، نورالدین عمرابات، اشرف حکیمی، کریم الاحمدی، مبارک بوصوفه، حکیم زیچ، بلهنده، امین هریت و یوسف الکعبی

ترکیب اصلی مراکش مقابل ازبکستان
(نیمه اول) مونیر المحمدی، سائیس، حکیمی، نورالدین آمرابات، داکاستا، الحاجم، هاریت، فاجر، لبیاد، الکعبی و بامو
(نیمه دوم) مونیر المحمدی، سائیس، نورالدین آمرابات، کریم الاحمدی، بوصوفه، حکیم زیچ، بلهنده، مندیال، بناتیا، دیار، بوتایب

ترکیب اصلی مراکش مقابل صربستان
مونیر المحمدی، سائیس، نورالدین آمرابات، کریم الاحمدی، بوصوفه، حکیم زیچ، بلهنده، مندیال، بناتیا، دیار، بوتایب

ترکیب اصلی مراکش مقابل اوکراین
مونیر المحمدی، سائیس، نورالدین آمرابات، کریم الاحمدی، بوصوفه، حکیم زیچ، بلهندا، مندیال، بناتیا، داکاستا، بوتایب

مراکش و هفدهمین بازی بدون باخت    
تیم ملی مراکش قبل از بازی فرداشب مقابل تیم ملی کشورمان در هفده بازی بدون شکست بود اما پنج بازی آخر این تیم برای ما اهمیت بیشتری دارد چرا که سرمربی حریف قطعا آخرین برنامه‌های تاکتیکی‌اش را در این پنج مسابقه مرور کرد. شیرهای اطلس صربستان را با دو گل حکیم زیچ و خالد بولتایب و با نتیجه 2 بر یک شکست دادند. ازبکستان را با دو گل ایوب الکعبی و مانوئل داکاستا از پیش رو برداشتند و مقابل اوکراین به تساوی بدون گل رضایت دادند. البته این تیم می‌توانست در اواسط نیمه اول با ضربه حکیم زیاش به گل برسد اما واکنش عالی دروازه‌بان اوکراین مانع از رسیدن این تیم به گل شد. در نیمه دوم هم علی‌رغم تعویض‌های زیاد دو تیم، تغییری در نتیجه ایجاد نشد و در نهایت بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. این تیم اسلواکی را هم 2 بر یک شکست داد. گل‌های مراکش را در این بازی ایوب الکعبی و یونس بلهندا زدند. تیم ملی استونی دیگر حریف مراکش بود که در این بازی هم پیروزی از آن مراکشی‌ها بود. یونس بلهندا، حکیم زیچ و یوسف نسیانی گل‌های مراکش را زدند.

استرس بازی با ایران
همیشه نخستین بازی در هر تورنمنتی سختی‌ها و حساسیت‌های خودش را دارد. تیم‌های مدعی معمولا دست‌شان را رو و در واقع همه انرژی‌شان را در مرحله مقدماتی هزینه نمی‌کنند. اما خیلی هم محتاطانه به میدان نمی‌آیند. این مساله البته برای تیم‌هایی که روی کاغذ خیلی شانس صعود ندارند بیشتر صدق می‌کند. به همین دلیل مهدی بن‌عطیه کاپیتان مراکش و بازیکن تیم یوونتوس ایتالیا درباره بازی با ایران اینطور می‌گوید: «ما از الان نباید امید خود را از دست بدهیم به دلیل اینکه ما یک تیم سختکوش در اختیار داریم. نخستین بازی ما مقابل ایران تعیین کننده خواهد بود و این تیم نشان داده شانسی به جام جهانی راه نیافته است. هم‌چنین در گروه ما دو تیم قدرتمند دیگر وجود دارد که کار را بسیار سخت می‌کند اما این حقیقت وجود دارد که وقوع هر چیزی ممکن است.» حتی فیصل فجر هافبک مراکش، ایران را تیم قدرتمندی می‌داند. او می‌گوید: «دیگران کمتر در خصوص ایران صحبت می‌کنند اما آنها یک تیم قدرتمند هستند و مربی بزرگی دارند. نخستین بازی در هر تورنمنتی بسیار حایز اهمیت است. ما فقط باید مقابل ایران پیروز شویم و راه دیگری نداریم. ما مراکش هستیم و باید داخل زمین بجنگیم و تلاش کنیم.»

همه نگاه‌ها به بن عطیه
مهدی بن عطیه فوتبال حرفه‌ای خود را مثل 70 درصد بازیکنان حاضر در فهرست نهایی مراکش خارج از این کشور در فرانسه آغاز کرد تا از سال 2005 به باشگاه مارسی در لوشامپیونا بپیوندد. یک سال نیمکت نشینی بدون انجام یک بازی رسمی باعث شد تا این بازیکن به صورت قرضی دو فصل در تیم‌های تورس و لورینت نزدیک به 30 بار در لیگ فرانسه به میدان برود و در نهایت با قراردادی چندصد هزار یورویی از مارسی راهی کلارمونت شود. کاپیتان مراکش در سال 2010 به‌عنوان خریدی رویایی سر از اودینزه ایتالیا درآورد. عملکرد و آماری که او بر جای گذاشت رمی‌های پایتخت را وادار کرد به درخواست لوچیانو اسپالتی سرمربی وقت این بازیکن را با قراردادی جالب جذب و یک سال بعد با سودی بالغ بر 29 میلیون یورو او را به باشگاه بایرن مونیخ واگذار کنند. حضور در جمع باواریایی‌ها برای بن عطیه چندان خوشایند نبود تا اینکه یوونتوسی‌ها از این فرصت نهایت بهره را بردند و مدافع مراکشی را به صورت قرضی به ایتالیا برگرداندند، بازگشتی که توام شد با درخشش دوباره این بازیکن و قهرمانی بلامنازع با بانوی پیر در سری‌آ و جام حذفی ایتالیا تا یوونتوس قرارداد بن عطیه را دایمی کند.

 


Page Generated in 0.0056 sec