printlogo


کد خبر: 155564تاریخ: 1397/2/27 00:00
انتخابات قایقرانی، تحت تاثیر رییس سابق


همانطور که ایران ورزشی نوشت، پس از غلامرضا امینی، رییس کنونی فدراسیون قایقرانی، احمد دنیامالی رییس سابق این فدراسیون برای انتخابات این رشته ثبت نام کرد. دوره ریاست غلامرضا امینی در فدراسیون قایقرانی 12 مرداد به پایان می‌رسد و برای انجام به موقع انتخابات، ثبت‌نام از نامزدهای ریاست این فدراسیون طی روزهای گذشته انجام شد و دیروز به پایان رسید. در آخرین روز از مهلت ثبت نام، دنیامالی رییس سابق فدراسیون که پیش از لندن از سوی محمد عباسی برکنار شد، ثبت نام کرد تا همه معادله‌های این انتخابات را تحت تاثیر خود قرار دهد. البته پیش از او غلامرضا امینی رییس کنونی فدراسیون هم ثبت نام کرده بود. این انتخابات کاندیداهای دیگری هم دارد که حضورشان قابل تامل است. عمران پورعسگرپرست سرپرست کنونی کمیته رویینگ، علیرضا سهرابیان نایب رییس پیشین فدراسیون، محسن میلاد رییس سابق کمیته آب‌های آرام به همراه مهران قزلباش و فاطمه حسنی دیگر افرادی هستند که برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند و جالب است که تعدادی از اینها، از جمله افرادی‌اند که سال‌ها قبل توسط دنیامالی در این فدراسیون مسوولیت‌هایی را برعهده گرفتند.


دنیامالی: بدون برنامه عمل نمی‌کنم


احمد دنیامالی در خصوص حضورش در انتخابات فدراسیون قایقرانی و اولویت‌های این رشته می‌گوید: «با توجه به تجربه گذشته حضور در فدراسیون جهانی طبیعتا نگاهم در حوزه قهرمانی قوی‌تر شده است. آنچه معمولا سرفصل کارهای من خواهد بود این است که بدون برنامه و محاسبات عمل نکنم. ایجاد محیط آرام برای پرورش استعدادهای جدید نیز در این رشته لازم است.»
او ادامه می‌دهد: «باید چشم‌اندازها به سمتی برود که ابتدا در جایگاه اول آسیا باشیم و در گام بعد باید در دنیا به دنبال نتایج خوب باشیم. برآیند عمومی نیز این است که دیگر نباید تنها کسب سهمیه المپیک ما را خوشحال کند بلکه باید بعد از کسب سهمیه، در فینال‌ ماده‌های مختلف باشیم و به سمتی برویم که رشته‌های پر مدال به سمت کسب موفقیت پیش بروند.»
رییس سابق فدراسیون قایقرانی ادامه می‌دهد: «ورزش کشور به دلیل وابستگی به چند رشته محدود، شکننده است و این در شأن ورزش ایران نیست. ورزش ما باید به سمتی برود که 15 تا 20 رشته شانس کسب مدال داشته باشند. قایقرانی هم می‌تواند در این مسیر باشد. در حال حاضر توان فنی قابل دفاعی داریم که باید ساماندهی بیشتری شود. همه کسانی‌که در این رشته بودند زحمت کشیدند و ما هم باید راه آنها را ادامه دهیم و به سمتی برویم که نتایج قابل دفاع‌تری داشته باشیم.»
او درباره برکناری‌اش در زمان وزارت عباسی نیز می‌گوید: «برکناری اگر قانونی و از طریق مراجع قانونی باشد، در آن صورت این موضوع درست خواهد بود اما برکناری‌ که مبنای قانونی ندارد، خود خلاف قانون است و قابل استناد نیست.»

 


Page Generated in 0.0049 sec