printlogo


کد خبر: 155562تاریخ: 1397/2/27 00:00
خبر و مصاحبهرقابت 11 تیم واترپلو در جاکارتا
با اعلام آمادگی ۱۱ تیم برای شرکت در مسابقات واترپلو بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، حریفان ایران مشخص شدند.
بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا از ۲۷ مرداد تا ۱۱ شهریور برگزار می‌شود که با توجه به زمان باقیمانده تا شروع این رقابت‌ها، تکلیف تیم‌هایی که قرار است در واترپلو با هم روبه‌رو شوند، مشخص شده است. کنفدراسیون آسیا اعلام کرده که ۱۱ تیم برای شرکت در مسابقات واترپلو المپیک آسیایی معرفی شده‌اند که البته قرعه‌کشی این رقابت‌ها بعدا انجام می‌شود.
ایران، اندونزی، چین، ژاپن، سنگاپور، کره جنوبی، هنگ کنگ، هند، قزاقستان، ازبکستان و عربستان تیم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها هستند.

14والیبالیست به صربستان رفتند
توخته جا ماند
امیرحسین توخته، سرعتی‌زن جوان تیم ملی والیبال به دلیل عدم صدور ویزایش از همراهی تیم ملی در اردوی تدارکاتی صربستان باز ماند.
تیم‌ ‌ملی والیبال ایران که خود را برای حضور در هفته‌ اول لیگ ملت‌های والیبال آماده می‌کند، قرار بود با ۱۵ بازیکن برای برگزاری اردوی تدارکاتی و دو دیدار دوستانه پیش از آغاز این رقابت‌ها راهی صربستان شود اما امیرحسین توخته، سرعتی‌زن جوان تیم‌ ‌ملی والیبال به دلیل عدم صدور ویزایش نتوانست به همراه دیگر بازیکنان راهی صربستان شود و تیم‌ ‌ملی با ۱۴ بازیکن باید تمریناتش را در این کشور پیگیری کند. تیم ایران بامداد دیروز راهی صربستان شد تا پس از برگزاری چند دیدار تدارکاتی با تیم ملی این کشور و برگزاری اردوی تدارکاتی، راهی فرانسه شود تا هفته اول لیگ جهانی را پشت سر بگذارد.
اسامی بازیکنان ایران در اردوی صربستان:
فرهاد سال افزون، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی، سامان فائزی، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، مرتضی شریفی، امیر غفور، صابر کاظمی، میثم صالحی، محمدرضا حضرت پور، مهدی مرندی

فرید اصلانی: هنوز حسرت فینال اینچئون را می‌خوریم
روی بسکتبال حساب ویژه‌ای باز شده است
ملی‌پوش بسکتبال ایران می‌گوید هنوز حسرت باخت در فینال اینچئون را می‌خوریم و می‌خواهیم در بازی‌های آسیایی جاکارتا آن را جبران کنیم.
فرید اصلانی درباره شرایط تیم ملی در مسیر انتخابی جام جهانی و بازی‌های آسیایی می‌گوید: «اردوی تیم ملی با حضور همه بازیکنان شروع شده و بهترین‌های ایران و آسیا در اردو هستند و اکنون می‌توان گفت از تمام ظرفیت بسکتبال استفاده شده است. طبق برنامه باید برای پنجره سوم و بازی‌های آسیایی آماده ‌شویم که بسیار مهم است. وضعیت تیم ملی در مسیر انتخابی جام جهانی خیلی خوب است و باید با قدرت برای بازی‌های آسیایی آماده شویم.»
ملی‌پوش پست یک تیم ملی با اشاره به بازی‌های آسیایی ادامه می‌دهد: «من در بازی‌های آسیایی اینچئون حضور داشتم و از نزدیک تجربه این رویداد را به دست آوردم. همه ملی‌پوشان و البته اعضای خانواده بسکتبال هنوز حسرت فینال اینچئون را می‌خورند. بسکتبال طلای این رویداد را در کارنامه‌اش ندارد و با انگیزه بسیار بالا برای رسیدن به این موفقیت تلاش می‌کند. کسب قهرمانی هم برای بسکتبال مهم است و هم کمیته ملی المپیک حساب ویژه‌ای روی تیم باز کرده.»
ملی‌پوش بسکتبال ایران درباره شرایط خودش در تیم ملی نیز توضیح می‌دهد: «بعد از پنجره دوم انتخابی جام جهانی و لیگ چند روز استراحت کردم و دوباره وارد تمرین شدم. از ابتدای اردوهای تیم ملی در کنار تیم بودم و شرایط خوبی دارم. تمام تلاش من این است که نظر کادر فنی را جلب کنم.»
او در پاسخ به این سوال که با توجه به تغییرات رقابت‌های فیبا کسب سهمیه المپیک را چطور ارزیابی می‌کند نیز می‌گوید: «با توجه به تغییرات واقعا المپیکی شدن سخت شده است. کار خیلی سختی داریم که در جام جهانی بهترین تیم آسیایی شویم و سهمیه المپیک بگیریم. برای این کار نیاز به برنامه ریزی ویژه داریم. قطعا کادر فنی و فدراسیون هم این برنامه‌ریزی را انجام می‌دهد. به هر حال آرزوی هر ورزشکاری حضور در المپیک است و برای ما نیز دور از دسترس نیست و باید با یک برنامه‌ریزی خیلی خوب به این هدف هم برسیم.»


 


Page Generated in 0.0055 sec