printlogo


کد خبر: 155487تاریخ: 1397/2/26 00:00
نمی‌توانیم به مسلمان خرده بگیریم

با پیروزی برابر الجزیره، قرمزها به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کردند و حالا رضا شاهرودی درباره پیروزی‌شان‌ می‌گوید: «من هم مثل هواداران انتظار یک پیروزی پرگل را مقابل تیم هفتم لیگ امارات داشتم اما الجزیره بهتر از تصور ما بود. معلوم بود پرسپولیس را هم به خوبی آنالیز کرده‌اند اما خدا را شکر بچه‌ها ثمره تمرکز بالا و جنگیدن خود را گرفتند و برنده شدند.» شاهرودی یک توصیه هم برای علیرضا بیرانوند دارد: «او زحمت زیادی کشیده اما اگر قرار است شماره یک پرسپولیس باشد، باید بیشتر زحمت بکشد. به بیرانوند توصیه می‌کنم تمرکز و تمریناتش را بیشتر کند و وارد حاشیه نشود. او می‌تواند خیلی بهتر از این باشد. بیرانوند به احتمال فراوان دروازه‌بان اصلی تیم‌ملی در جام جهانی است و باید ضعف‌هایش را با تمرین بیشتر بپوشاند.» جالب اما واکنش رضا شاهرودی به خوشحالی نکردن مسلمان بعد از گل پیروزی پرسپولیس است: «حتماً نباید با پریدن روی سر سایر بازیکنان خوشحالی کنی! خوشحالی ممکن است درونی باشد. بازیکن نمی‌تواند از موفقیت تیم خوشحال نباشد، حتی اگر در ترکیب اصلی بازی نکند. به نظرم نمی‌توانیم به مسلمان خرده بگیریم چون خوشحالی او درونی بود!»
 


درخشان: پرسپولیس سبک بازی‌اش را عوض کند

حمید درخشان هم مثل همه پرسپولیسی‌ها خوشحالی‌اش از پیروزی و صعود پرسپولیس را نتوانسته پنهان کند: «پرسپولیس مقابل الجزیره خیلی خوب بازی کرد. حریف آمده بود تا دفاع کند و یک مساوی بگیرد. الجزیره بازی بسته‌ای را ارائه کرد و دفاع خوبی هم تا دقیقه 89 انجام داد اما در لحظات پایانی نتوانست مقاومت کند و شکست خورد. خط دفاع الجزیره عملکرد خوبی داشت اما پرسپولیس با تمام توانش بازی کرد و برنده شد. بازیکنان خیلی تلاش کردند و با حمایت تماشاگران، فشار زیادی به حریف وارد شد. بازگشت جلال حسینی هم به پرسپولیس خیلی کمک کرد. این برد را به هواداران پرسپولیس تبریک می‌گویم اما به نظرم تیم باید در مراحل بعدی بهتر بازی کند زیرا حریفان سرسخت‌تری در انتظار شاگردان برانکو خواهند بود. پرسپولیس باید در مراحل بعدی بهتر و روان‌تر بازی کند و این، نیازمند تغییر سبک بازی تیم و یا حتی سیستم بازی آنها است.» این پیشکسوت درباره صحبت‌های سرمربی الجزیره که گفته بود سیدجلال سوپرمن نیست هم گفته: «ایشان نظر شخصی‌اش را گفته اما به نظر من سیدجلال بهترین بازیکن پرسپولیس و میدان بود و اگر در بازی رفت حضور داشت، شاید پرسپولیس شکست نمی‌خورد.»

 

 


برانکو به حرف منتقدان رسید


بازی پرسپولیس و الجزیره را بیژن ذوالفقارنسب اینطور کارشناسی کرده است: «این بازی خیلی از مشکلات و تنگناهای اساسی پرسپولیس را نشان داد و مشخص شد آنجایی که پرسپولیس نیاز به پیروزی و انجام یک برنامه تهاجمی و سازمان‌یافته دارد، دچار مشکل می‌شود. پرسپولیس در بازی‌های پایاپای و زمانی که نتیجه مساوی است و حتی در مواقعی که حریف ضعیف‌تر از خودش هست دچار مشکل می‌شود. شاید 75 درصد بازی در اختیار پرسپولیس بود اما کار برنامه‌ریزی‌شده‌ای وجود نداشت. این یک بازی معمولی و احساسی از جانب پرسپولیس بود و الجزیره هم با اینکه خیلی بد معرفی شده بود، به‌نظرم تیم خوبی بود و بازیکنان باهوشی داشت. کادر فنی پرسپولیس باید به‌دفعات این بازی را نگاه و به عملکرد خط میانی تیمش که در این بازی بسیار بی‌ثبات بود، دقت کند، به‌نظرم این مسابقه چشم‌ و گوش سرمربی پرسپولیس را باز کرد. برانکو در همین بازی به حرف منتقدانش رسید و به او ثابت شد که پرسپولیس در خط میانی به بازیکنانی با کلاس بالاتر احتیاج دارد.» ذوالفقارنسب این مصاحبه را هم نتوانسته بدون انتقاد از بیرانوند تمام کند: «بیرانوند ممکن است دچار مشکلات روحی و روانی شده باشد. باید روی این بازیکنان که قابلیت بدنی و خلاقیت فنی مناسبی دارند به‌ لحاظ اخلاقی و روحی و روانی کار شود.»


 
 


Page Generated in 0.0055 sec