printlogo


کد خبر: 128622تاریخ: 1396/5/26 00:00
ترابی: سهمیه که می‌گیریم، شاید هم قهرمان شدیم
دایی حس برنده بودن را به ما منتقل کردیک امتیاز نه، برد می‌خواهیم
امیدوار است، بیشتر از همیشه. به این تیم سایپا و ادامه فصل و کسب نتایجی درخشان. تا امروز که همینطور بوده و به دست آوردن 7 امتیاز از سه بازی باعث شده تا مهدی ترابی از آینده‌ای روشن حرف بزند. آینده‌ای که او و باقی بازیکنان جوان سایپا می‌توانند بسازند. این بال ملی پوش در آستانه بازی با استقلال از هدف سایپا صحبت می‌کند. هدف سه امتیازی این تیم. می‌گوید علی دایی حس برنده بودن را به آنها منتقل کرده و همین باعث شده تا فقط به شکست استقلال
 فکر کنند.

امیر اسدی
یک بازی حساس پیش رو دارید. تقابل با استقلال که یک امتیاز هم می‌تواند برای شما مهم و ارزشمند باشد. آیا همین هدف را مد نظر دارید؟
 یک امتیاز نه. ما فقط به برد و کسب سه امتیاز فکر می‌کنیم. واقعیتش این هفته تمرین‌های فوق‌العاده‌ای را انجام دادیم. با برنامه و تمرکز بالا. تیم یکدستی داریم. هم جوان است و هم باتجربه. با این تیم فقط برای شکست استقلال به زمین می‌رویم.
فکر نمی‌کنی برای رسیدن به موفقیت خیلی جوان هستید؟
 به جز 2، 3 بازیکن باقی بازیکنان سایپا زیر 24 سال هستند. میانگین سنی تیم ما پایین است و جوان هستیم اما بازیکن باتجربه هم داریم. دو سه بازیکن هستند که تجربه خود را به جوان‌ترها منتقل می‌کنند. از طرفی قریب به اتفاق بازیکنان سایپا در تیم امید کنار هم بازی کرده و با خصوصیات هم آشنایی دارند. همین باعث می‌شود تا جوانی تیم ما کمتر به چشم بیاید.
 تلاش استقلال برای تغییر ورزشگاه بازی با سایپا هم به بار ننشست و شاید همین باعث شود تا شما با تیم جوانی که در اختیار دارید راحت‌تر بازی کنید. اینطور نیست؟
 به نظر من استقلال وقتی از ورزشگاه آزادی خارج می‌شود بخشی از توانش را از دست می‌دهد. درست است سایپا تماشاگر ندارد اما وقتی استقلال هم در ورزشگاه آزادی بازی نمی‌کند، دیگر از امتیاز میزبانی بهره نمی‌برد و همین مساله به سود ما خواهد بود. البته تیمی که هدفش برد باشد از حضور در هیچ ورزشگاهی ترس ندارد.
 انگار به این تیم سایپا خیلی امید داری.
 خب نتایجی که در طول سه هفته اخیر کسب کرده‌ایم و البته بازیکنان و کادر فنی مجربی که در اختیار داریم، همه و همه باعث شده تا خیلی امیدوار باشم.
گفتی کادر فنی. علی دایی در طول این سه هفته چه نکته‌ای به تو گوشزد کرده که باعث شده بهتر از قبل باشی یا نقاط ضعف ات را پوشش بدهی؟
 دایی با صحبت‌هایی که در تمرین انجام می‌دهد حس برنده بودن را به ما بازیکنان منتقل می‌کند. همین صحبت‌های او خیلی روی ما تاثیر می‌گذارد. بازیکنان سایپا هم دایی را به‌عنوان الگوی خود انتخاب کرده‌اند و از او نکات بسیاری می‌آموزند.
حتما همین باعث شده تا به نیمه بالایی جدول خیره شوید.
 دقیقا. البته ما راهی طولانی پیش رو داریم و باید بهترین نتایج را کسب کنیم تا خاطره تلخ فصل قبل از ذهن‌مان پاک شود.
 در این راه علی دایی به بهترین شکل بازیکنان جوان را کنترل می‌کند و بچه‌ها هم به راهنمایی‌های او توجه می‌کنند. به نظر من اگر همین روند را ادامه بدهیم قطعا سهمیه می‌گیریم و البته نیم نگاهی هم به قهرمانی خواهیم داشت.
نسبت به یکی دو فصل قبل عصبانی شده‌ای. دیگر از آن مهدی ترابی آرام خبری نیست. دلیلش چیست؟
 دلیل خاصی ندارد ، مقابل استقلال خوزستان و فقط برای چند لحظه عصبی شدم. ضربه‌ای که زدم به سمت دروازه می‌رفت. فکر کردم تبدیل به گل می‌شود اما کولی بالی توپ را با دست گرفت. داور هم صحنه را ندید. من هم برای چند لحظه عصبانی شدم اما بعد از بازی سراغ داور رفتم و از او عذرخواهی کردم.
 پست تو بال چپ و راست است اما نمی‌دانم چرا همه از مهدی ترابی انتظار حضور در کورس آقای گلی دارند. خودت اصلا به این موضوع فکر می‌کنی؟
 نمی دانم چرا همه درباره آقای گلی از من سوال می‌کنند. نه پست من نوک خط حمله است و نه به کسب این عنوان فکر می‌کنم. برای من مهم‌ترین مساله موفقیت سایپا است. باور کنید این مساله تنها دغدغه من در این فصل است.
مشکل تو با سایپا حل شد؟
 خدا را شکر حل شد و امیدوارم دیگر هم چنین مشکلی پیش نیاید.


Page Generated in 0.0055 sec