printlogo


کد خبر: 124343تاریخ: 1396/4/20 00:00
هاشمی‌طبا:بقیه از صندوق بازنشستگی کشوری الگو برداری کنندمهندس مصطفی هاشمی‌طبا، یکی از میهمانان مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها بود که سخنان قابل توجهی را مطرح کرد. با توجه به اهمیت صحبت‌ها و تجربه‌ای که هاشمی‌طبا در ورزش دارد، حرف‌های او را در اینجا می‌خوانید.
هاشمی‌طبا ضمن تقدیر از اقدام صندوق بازنشستگی کشور گفت: «تصمیم برای برگزاری این جشنواره اقدامی شایسته بود که از سوی مسوولان انجام شد. این اقدام می‌تواند به سلامت بخشی مهم و عظیم از جامعه کمک کند.»
رییس سابق سازمان تربیت بدنی همچنین ادامه داد: «دو واژه در لغت نامه ایرانیان معنی بدی پیدا کرده. یکی بازنشستگی است و یکی هم فارغ التحصیلی. بازنشستگان را وقتی با این عنوان یاد می‌کنیم، به نظر می‌رسد که این افراد از کار افتاده هستند. در حالی‌که این جشنواره هم نشان داد که این قشر می‌توانند تاثیر گذار باشند. درست مثل فارغ التحصیل که وقتی فرد از دانشگاه مدرک خود را دریافت می‌کند، گویا دیگر کار برای ادامه تحصیل به پایان رسیده است، در حالی‌که انسان می‌تواند بر اساس روایات و احادیث تا آخرین لحظه عمر به دنبال علم و دانش باشد و هرگز از یاد گیری فارغ نشود.»
هاشمی‌طبا در ادامه توصیه‌ای هم به سایر صندوق‌های بازنشستگی داشت: «به نظرم همه صندوق‌های بازنشستگی باید از این اقدام الگو برداری کنند. کاش مسوولان سایر صندوق‌ها هم به این مراسم دعوت می‌شدند و می‌دیدند که صندوق بازنشستگی کشور چه کار شایسته و زیبایی را انجام داده است.»
هاشمی طبا همچنین ادامه داد: «تعبیر بازنشستگی نیز این است که فرد از ابتدا نشسته و دوباره می‌خواهد بنشیند و این معنی، درست نیست. بازنشستگی این نیست که کسی در یک دوره اداری خدماتش تمام شده و کنار گذاشته شود. هیچ اشکالی ندارد افراد با هر عنوان و در هر سطحی، فعالیت خود را ادامه دهند چرا که عدم فعالیت افراد، دور شدن از گوی زندگی است.»
هاشمی‌طبا با تاکید بر اینکه بخشی از این فعالیت‌ها، فعالیت‌های شادی بخش و ورزشی است، گفت: «ورزش عامل اصلی ورود اکسیژن بیشتر به بدن است و حیات انسان نیز از اکسیژن به دست می‌آید‌ و باعث می‌شود کسانی که از ظرفیت‌های تنفسی‌شان استفاده کنند به بسیاری از بیماری‌ها مبتلا نشوند.»
رییس اسبق سازمان تربیت بدنی با بیان اینکه مسابقات ورزشی باعث می‌شود انگیزه به‌وجود بیاید، تصریح کرد: «لزوما ورزش کردن به معنای مسابقه دادن نیست اما هر کسی علاوه بر فعالیت‌های هوازی باید از ورزش‌هایی که عضلات را تقویت می‌کند استفاده کند چون عضلات در سن‌های مختلف تحلیل می‌رود و برخی دردها به سراغ انسان می‌آید.»
هاشمی طبا همچنین ادامه داد: «اینکه در جشنواره‌ای شرکت کنیم و دوستانمان را ببینیم، به ما نشاط و حرارت می‌دهد اما آنچه به ما سلامتی می‌دهد ورزش‌های هوازی و قدرتی است.»
هاشمی طبا با اشاره به اینکه بازنشستگان باید به کار در زندگی اهمیت دهند، افزود: «افرادی که بازنشسته می‌شوند باید کار و حرفه‌شان را ادامه دهند. حتی در کارهای منزل نیز مشارکت داشته باشند.»
هاشمی طبا همچنین گفت: «اگر عقلانیت بیشتری در کشور حاکم باشد و از برخی مشکلات جلوگیری شود و به ایجاد اشتغال در کشور بپردازیم، برای همه افراد جامعه شغل وجود دارد و می‌توانیم به نحو مطلوبی از آنها بهره ببریم.»
 
 


Page Generated in 0.0058 sec