printlogo


کد خبر: 124341تاریخ: 1396/4/20 00:00
نخستین جشنواره سراسری ورزشی صندوق بازنشستگی کشوری
فرصتی برای شادی بیشتر
نخستین جشنواره سراسری ورزشی بازنشستگان کشوری با حضور ۳۱۹ بازنشسته کشوری زن و مرد ورزشکار از سراسر کشور در تهران برگزار شد. آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری با حضور اعضای هیات مدیره، معاون امور مالی و اداری، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی و تعداد دیگری از مدیران صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرکل برنامه‌ریزی آموزشی وزارت ورزش و جوانان، روسای کانون‌های بازنشستگی و با حضور بازنشستگان ورزشکار در سالن شهید بهنام محمدی تهران برگزار شد.
در این جشنواره سراسری که از ۱۲ تا ۱۴ تیرماه در ۵ رشته ورزشی دارت، شنا، شطرنج، تیراندازی با تفنگ بادی و تنیس روی میز در تهران برگزار شد، ۳۱۹ بازنشسته زن و مرد از ۳۱ استان کشور در این مسابقات با هم به رقابت پرداختند که در پایان سه روز رقابت نفرات برتر معرفی شدند.
نفرات برتر این مسابقات در مراسم اختتامیه مورد تجلیل قرار گرفتند. نکته جالب توجه در مراسم افتتاحیه حضور پر شور و جالب توجه بازنشستگان کشوری بود، به نحوی که سالن شهید محمدی کانون فرهنگی و پرورشی کودکان جا برای نشستن نداشت و از همان ساعات اولیه سالن پر از جمعیت شد.
بخشی از بازنشستگان در این مراسم نمادین با لباس‌های زیبای محلی شرکت کرده بودند که از سوی حاضران مورد توجه قرار گرفت. مردان و زنانی از کردستان در این رقابت‌ها حاضر بودند که لباس کردی به تن کرده بودند و برخی از مردان هم از خوزستان راهی تهران شده بودند که با لباس محلی در مراسم شرکت کرده بودند.
پخش آهنگ‌های ملی و محلی در این مراسم شور و اشتیاق عجیبی را به حضار بخشیده بود که مورد توجه قرار گرفت.
از میان ۳۱۹ نفر ورزشکار، ۱۳۹ نفر زن و ۱۸۰ نفر مرد در این مسابقات حضور داشتند. میانگین سنی ورزشکاران شرکت کننده 5/57 سال است.
در این مراسم که با شور و حال خاصی برگزار شد، رشیدی معاون فرهنگی صندوق بازنشستگی و ترابی معاون اداری این صندوق برای حاضران سخنرانی کردند.
سخنان ترابی که در حمایت از بازنشستگان و به افزایش حقوق آنها و فراهم کردن شرایط بهتر رفاهی اختصاص داشت، به شدت از سوی بازنشستگان مورد حمایت قرار گرفت و بارها معاون مالی صندوق بازنشستگی از سوی حضار مورد تشویق قرار گرفت. در ادامه این مراسم همچنین افشین مولایی به‌عنوان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت ورزش و جوانان و به نمایندگی از سوی وزارت ورزش و جوانان در مراسم حاضر شد و لحظاتی هم به تشریح اهمیت ورزش در سن سالمندی پرداخت.
در آیین افتتاحیه این جشنواره از رشته‌های ورزشی که قرار بود برگزار شود رونمایی شد.
این جشنواره برای چند روز شادی بازنشستگان در نظر گرفته شده بود که با توجه به شور و هیجانی که در مراسم افتتاحیه وجود داشت، مشخص بود که مسوولان در راه رسیدن به اهداف خود از برگزاری این جشنواره موفق شده بودند.
در این آیین، از فعالیت‌های ورزشی زین العابدین کاظمی، قهرمان مسابقات کشتی ناشنوایان تقدیر شد. کاظمی در رقابت‌های جهانی و المپیک ناشنوایان توانسته بود به مدال طلا برسد و از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری بود. او در این مراسم به همراه همسرش حاضر شد و کلیپی هم از فعالیت‌های ورزشی و افتخار آفرینی او پخش شد که مورد تشویق حاضران در سالن قرار گرفت.
مراسم افتتاحیه که با استقبال گرم بازنشستگان مورد توجه قرار گرفت از ساعت 9 صبح آغاز شد و با توجه به برنامه‌های متنوع و زیبا تا ساعت 12 به طول انجامید.
پایان بخش مراسم افتتاحیه هم پخش آهنگ‌های شاد بود که مورد استقبال بازنشستگان قرار گرفت.

 


Page Generated in 0.0054 sec