printlogo


کد خبر: 112873تاریخ: 1395/12/23 00:00
آغاز تمرینات تیم ملی از 27 یا 28 اسفند
دعوت غیر رسمی به تیم ملی با پیامک


قبل از شروع رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه کارلوس کی‌روش با شیوه‌ای جدید کارش را جلو برد و محافظه‌کار‌تر بازیکنان را برای حضور در مسابقات آماده کرد. او در این مدت اجازه نداد هیچ خبری از مسابقات دوستانه تیم ملی بیرون بیاید و حتی اکثر تمرینات نیز پشت درهای بسته برگزار شد.
کی‌روش برای اینکه حریفان از تاکتیک و نوع بازی تیمش باخبر نشوند، همه کار انجام داد و به هر ترتیب نتیجه این اقدامات را هم با کسب نتایج مطلوب در 5 بازی ابتدایی خود مقابل قطر، چین، ازبکستان، کره جنوبی و سوریه گرفته است.از سوی دیگر در یک ماه گذشته چالش‌های متعددی پیرامون تیم ملی وجود داشته است؛ از ماجراهای کی‌روش و برانکو گرفته تا لغو برخی برنامه‌های تیم ملی به خاطر باشگاه‌ها باعث ناراحتی سرمربی تیم ملی شده بود.
در نهایت کار به جایی رسید تا کی‌روش نفراتش قبل از بازی با چین و قطر را فقط چند روز در اختیار داشته باشد. در همین راستا فهرست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی نیز اعلام رسمی نشده و قرار است بعد از بازی‌های هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا مشخص شود چه بازیکنانی در اردو حاضر خواهند شد. با وجود اینکه هنوز زمان قطعی برگزاری اردوهای تیم ملی نیز مشخص نشده اما خبرهایی از دعوت مخفیانه بازیکنان به تیم ملی وجود دارد.
روز گذشته برخی بازیکنان تیم‌های لیگ برتری که در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارند، پیامک‌هایی دریافت کردند مبنی بر اینکه تا ظهر دیروز خود را به تهران برسانند و در کمپ تیم‌های ملی حاضر شوند. بازیکنانی نظیر محمدرضا اخباری، مسعود ابراهیم زاده، احسان حاجی‌صفی، ساسان انصاری، مهدی ترابی، عزت پورقاز، مرتضی پورعلی گنجی و پژمان منتظری چنین پیامکی را از سوی مسوولان تیم ملی دریافت و دیروز به پایتخت سفر کردند. شواهد اینطور نشان می‌دهد که 9 بازیکن پیامک مذکور را دریافت کردند و خود را به تهران رساندند.
 این بازیکنان از روز گذشته در کمپ تیم‌های ملی زیر نظر دستیاران کی‌روش به صورت غیرعلنی به تمرین می‌پردازند و منتظر می‌مانند تا بازی‌های هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا به پایان برسد و مدعوین 4 تیم استقلال، پرسپولیس، ذوب‌آهن و استقلال خوزستان هم رسما اضافه شوند. این اتفاقات در حالی رخ داده که کارلوس کی‌روش هنوز در روسیه به سر می‌برد و امروز به تهران می‌رسد. با این حال قطعا دعوت پیامکی از بازیکنان با نظر سرمربی تیم ملی صورت گرفته است و احتمالا او خودش نیز از امروز امور را مستقیما زیر نظر می‌گیرد.
طبق برنامه قرار است بعد از بازی‌های آسیایی، فهرست تیم ملی متشکل از 9 بازیکن مذکور و نفرات تیم‌های آسیایی اعلام شود و در مرحله بعدی لژیونرها خود را به اردوی تیم ملی برسانند. در نهایت هم اردوهای رسمی تیم ملی برای دو مسابقه با قطر و چین از روز 26 یا 27 اسفندماه برگزار خواهد شد. طبق اعلام قبلی تیم ملی روز 28 اسفند پشت درهای بسته دیداری تدارکاتی با عراق برگزار می‌کند و همان شب با چارتر راهی قطر می‌شود. تیم ملی روز 3 فروردین 96 با قطر دیدار می‌کند و بلافاصله بعد از بازی به تهران برمی‌گردد.
اردوهای تیم ملی تا بازی با چین ادامه پیدا می‌کند و مسابقه هفتم ایران در مقدماتی جام جهانی نیز روز 8 فروردین 96 در ورزشگاه آزادی انجام خواهد شد. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از حضور در روسیه و تماشای دیدار روستوف و منچستریونایتد قرار است به کشورمان بازگردد.
البته کی‌روش به احتمال فراوان سه‌شنبه برای افتتاح ورزشگاه امام رضا (ع) راهی مشهد مقدس خواهد شد اما نکته قابل توجه شروع تمرینات تیم ملی اینکه دور جدید تمرینات نیز در پژوهشگاه صنعت نفت تهران برگزار می‌شود؛ زمینی که در مصاحبه‌های کی‌روش با رسانه‌های خارجی با نام زمین 60 متری مورد انتقاد سرمربی تیم ملی قرار گرفته بود.
همچنین ظاهرا قرار شده برخی از لژیونرها مانند مسعود شجاعی، سعید عزت‌اللهی، سردار آزمون و ... برای همراهی تیم ملی مقابل قطر مستقیم از کشورهایی که در آن شاغل هستند راهی دوحه شده و سپس بعد از این دیدار همراه با تیم ملی فوتبال به ایران باز خواهند گشت.


Page Generated in 0.0060 sec