printlogo


کد خبر: 101671تاریخ: 1395/9/20 00:00
گزارشبهروان: درباره تعویق بازی
فقط ما تصمیم گیرنده نبودیم
غلامرضا بهروان در رابطه با ویدئوی ارسالی از مشهد که نشان می‌دهد بخشی از زمین چمن کاور نداشته، گفت: «کاور روی زمین بوده اما چون چیزی روی آن برای نگه داشتن در برابر باد گذاشته نشده بوده، پنج‌شنبه شب بعد از باد و توفان در مشهد این کاورها روی هم افتاده بود. بارش برف از 5 صبح جمعه آغاز شده و به همین دلیل بخشی از زمین به هنگام بارش برف کاور نداشته است. امروز (جمعه) روی کاور آهن‌هایی قرار داده شده تا دیگر چنین اتفاقی تکرار نشود. برای بازی فردا (شنبه) هم استعلام گرفتیم و مشکلی از نظر آب و هوایی وجود ندارد. امروز (جمعه) برای بازدید رفته بودیم و از تمام سازمان‌ها نمایندگانی حضور داشتند. از نیروی انتظامی تا هیات فوتبال و نمایندگان دوباشگاه به تعویق بازی رضایت دادند.»
رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: «ما خواهش کردیم که به محض قطع بارش برف، زمین چمن پاکسازی شود وگرنه اگر این برف امشب (جمعه شب) روی زمین بماند، یخ می‌زند و دیگر تا یک هفته نمی‌شود روی آن بازی کرد.»
بهروان درباره اینکه با توجه به پیش بینی‌ها چرا بازی به روز جمعه موکول شد، گفت: «تنها ما تصمیم گیرنده نبودیم و هر دوباشگاه توافق کردند تا بازی روز جمعه باشد و هواداران بیشتری به ورزشگاه بیایند.»


رییس هیات فوتبال خراسان:
صدا و سیما گفت بازی جمعه برگزار شود
محمد مهدی برادران درباره کاور نداشتن بخشی از زمین ورزشگاه ثامن گفت: «ما از چند روز قبل با توجه به اعلام سازمان هواشناسی می‌دانستیم که روز جمعه هوای مشهد برفی خواهد بود و این را به مسوولان در سازمان لیگ گفته بودیم. طبق اعلام دوستانمان پیک بارش هم از ساعت 11 صبح شروع شد.روز پنج‌شنبه 40 نفر زمین ثامن را تماما کاور کشیدند. روز جمعه هم مسوولان برگزاری مسابقه یعنی آقایان بهروان و داور بازی و ... در زمین حضور داشتند. اگر هم موردی بوده و قسمتی از زمین کاور نداشته حتما باد خورده است گرچه مدیریت کار با مسوولان ورزشگاه بوده است.»
رییس هیات فوتبال استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه همه آنهایی که بلیت دارند می‌توانند امروز به ورزشگاه بیایند، گفت: «10 درصد پرسپولیس تماما فروخته شده و باشگاه پرسپولیس درخواست 150 بلیت دیگر برای لیدرهایش کرد که ما موافقت کردیم. اگر سهمیه پدیده پر نشد می‌توانند استفاده کنند.»
وی با اشاره به اینکه هوای امروز مشهد آفتابی و 7 درجه زیر صفر خواهد بود گفت:«ما از چند روز قبل گفته بودیم که جمعه برف می‌آید اما گویا مسوولان صدا و سیما درخواست داشتند بازی روز جمعه برگزار شود. گفتیم این کار اشتباه است اما تصمیم گرفته شده بود و کاری از دست ما برنمی‌آمد. هوای مشهد در روز پنج‌شنبه آفتابی و ایده آل بود.»


مدیر ورزشگاه ثامن:
30 درصد زمین پوشیده از برف بود
سلاطین مدیر ورزشگاه ثامن‌الائمه شهر مشهد گفت: «از ساعت18 روز جمعه پاکسازی زمین آغاز شد ولی باید بگویم ما از چند روز قبل کاوری را در نظر گرفتیم و پیش از اینکه بارش برف آغاز شود آن را روی زمین کشیدیم. متأسفانه باد شدیدی شروع به وزیدن کرد و باعث شد بخشی از کاورها به کنار برود و به همین علت همان 30 درصدی که کاور نداشت، باعث شد زمین برفی و شرایط بدی روی آن ایجاد شود. در حال حاضر 70 درصد زمین دارای کاور است و تنها 30 درصد از زمین کاور ندارد که همانطور که اشاره شد به خاطر وزش باد این اتفاق افتاد.»
سلاطین ادامه داد: «ما تمام تمهیدات را اندیشیده‌ایم اما بارش باران ما را هم غافلگیر کرد. اتفاقاً دیروز داوران از زمین بازی دیدن کردند و آنها به دلیل همین 30 درصد برفی که روی قسمتی از زمین نشسته بود، بازی را لغو کردند.البته این امکان وجود داشت که آن 30 درصد را پاکسازی کنیم ولی اگر این کار را می‌کردیم زمین خراب می‌شد و نمی‌توانستیم بازی هفته آینده سیاه‌جامگان را در این زمین برگزار کنیم. ما برای پاکسازی زمین اقدامات لازم را از ساعت 18 جمعه انجام دادیم و امیدواریم طبق دستوری که ناظر داوری خواهد داد مسابقه رأس ساعت 14 شنبه برگزار شود.»
 


Page Generated in 0.0056 sec